رستوران و مرکز تحقیقات در اعماق آبهای دریای شمال

رستوران و مرکز تحقیقات در اعماق آبهای دریای شمال
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اولین رستوران زیر آبی که در سواحل جنوبی نروژ افتتاح می شود، می توانید به هنگام غذا خوردن شاهد مناظر بستر دریای شمال باشید

گروهی از طراحان شرکت معماری بین المللی، رستوران زیردریایی طراحی کرده اند. این رستوران به زودی در سواحل جنوبی نروژ افتتاح می شود. دیواره های ضخیم این سازه طوری طراحی می شود که بخشی از محیط زیست دریا باشد. رستوران حدود پنج متر زیر دریا قرار دارد. مهمانان رستوران می توانند از طریق پنجره بزرگ در ابعاد ۱۱ × ۴ متر شاهد مناظر زیبای زیر دریای شمال باشند.

آگهی

شرکت بین المللی معماری و طراحی موسوم به «سنوئتا» Snøhetta طرح اولین رستوران زیر آبی را در اروپا ارائه کرد. این رستوران در منتهی الیه جنوبی سواحل نروژ در نزدیکی روستای Båly ساخته می شود. این رستوران پنج متر زیر سطح دریا واقع شده است. طراحان بین المللی این طرح می گویند که این مکان به صورت مرکزی تحقیقاتی برای زندگی دریایی نیز عمل خواهد کرد.

«شرکت معماری سنوئتا» شهرتش را مدیون طراحی کتابخانه مدرن و جدید اسکندریه در مصر و ساختمان باله و اپرای ملی نروژ است.


Credit: Snøhetta and MIR

شکل کلی این بنا شبیه قايقی است که در حال غرق شدن است. پوشش بتنی یکپارچه آن بخشی از محیط زیست دریا خواهد شد. صدفهای دریایی می توانند به سطح دیواره های بتنی ضخیم بچسبند.


Credit: Snøhetta and MIR

رستوران به شکل پریسکوپی زیر آب خواهد بود و پنجره ۱۱ × ۴ متری این رستوران از جنس آکریل در سرتاسر سال بستر دریا را در معرض دید قرار می دهد. طراحان این سازه تأکید می کنند که در طراحی این رستوران زیرآبی که Under نام دارد، تمام ملاحظات زیست محیطی و همچنین نکات لازم برای استفاده از آن به صورت یک مرکز تحقیقات در نظر گرفته شده است.


Credit: Snøhetta and MIR

این سازه زیر دریایی سه طبقه، بار و رستوران خواهد داشت و ظرفیت پذیرایی یکصد میهمان را دارد.

هدف این است که پروژه در سال ۲۰۱۹ میلادی به پایان برسد.


Credit: Snøhetta and MIR

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شگفتیهای آذربایجان را که در سراسر سال قابل دیدن هستند کشف کنید

بهترین شهرهای «کمتر شناخته شده اروپا» برای گردشگری کدامند؟

قصد مهاجرت به آمریکا را دارید؟ آیا می‌دانید چگونه می‌توان ویزای طلایی ایالات متحده را دریافت کرد؟