Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نرخ دریافت شهروندی ترکیه برای خارجی‌ ها از جمله ‌ایرانی‌ها افزایش یافت

افزایش نرخ اخذ شهروندی ترکیه
افزایش نرخ اخذ شهروندی ترکیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنکارا اعلام کرد که میزان سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در املاک این کشور را برای دریافت شهروندی ترکیه از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش داده است.

آگهی

آنکارا اعلام کرد که میزان سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در املاک این کشور را برای دریافت شهروندی ترکیه از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش داده است.

بنابراین خارجی‌ها از جمله ایرانی‌ها از این پس با پرداخت هزینه بیشتر و عدم فروش ملک خریداری شده به مدت ۳ سال می‌توانند شهروندی ترکیه را دریافت کنند.

اصلاح مقررات اعطای شهروندی ترکیه به خارجی‌ها در حالی انجام شده است که ایرانی‌ها، عراقی‌ها، روس‌ها و افغان‌ها در صدر فهرست خریداران خانه در ترکیه قرار دارند.

برخی رسانه‌های ترکیه از افزایش خرید ملک توسط روس‌ها و اوکراینی‌ها در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین به عنوان دلیل تغییر سیاست آنکارا در اعطای شهروندی به خارجی‌ها نام برده‌اند.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط رسانه‌های ترکیه، فروش ملک در ترکیه طی ماه فوریه سال جاری ۵۴.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش داشته و به رقم ۴ هزار ۵۹۱ رسیده است.

این گزارش‌ها همچنین حکایت از آن دارند که ایرانی‌ها در مدت ذکر شده با خرید ۷۱۱ خانه در صدر فهرست خریداران قرار دارند و پس از آن‌ها، عراقی‌ها با خرید ۶۳۳ خانه و روس‌ها با خرید ۵۰۹ خانه در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

گزارش‌های ارائه شده توسط مرکز آمار ترکیه هم نشان می‌دهند که در سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۸ هزار و ۵۷۶ خانه به شهروندان خارجی در ترکیه فروخته شده که این میزان نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۴۳.۵ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که فروش خانه به خریداران خارجی در سال ۲۰۱۹، رقم ۴۵ هزار و ۴۸۳ واحد بوده است.

داده‌های آماری همچنین نشان می‌دهند که فروش خانه در ترکیه از ماه ژانویه تا ماه فوریه سال جاری ۵۵.۵ درصد به صورت سالانه افزایش داشته و به رقم ۸ هزار و ۸۴۳ واحد رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس آمار ارائه شده توسط دولت ترکیه، حدود ۷ هزار خارجی از طریق خرید ملک بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ شهروندی این کشور را به دست آورده‌اند.

پیشتر بر اساس اصلاح مقررات توسط دولت ترکیه، خارجی‌ها می‌توانستند در کنار خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار با سرمایه‌گذاری به میزان دست‌کم ۵۰۰ هزار دلار و دادن تعهد برای حفظ آن به مدت سه سال در این کشور، شهروندی ترکیه را دریافت کنند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط برخی از نهادهای اقتصادی ترکیه، ایرانی‌ها طی دو سال گذشته با ثبت هزار و ۶۶۱ شرکت در جایگاه نخست سرمایه‌گذاران خارجی در ترکیه قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار شهروندان جدید آلمان به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته رسید

دولت آلمان درصدد تسهیل شرایط اخذ تابعیت برای خارجی‌های مقیم این کشور است

املا و تلفظ نام کشور ترکیه در سازمان ملل تغییر کرد