Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایلان ماسک، بزرگترین سهامدار توییتر قصد دارد تغییراتی در «توییتر بلو» ایجاد کند

twitter
twitter Copyright Richard Drew/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Richard Drew/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایلان ماسک که هفته گذشته با خرید ۹.۲ درصد از سهام توییتر تبدیل به بزرگترین سهامدار این شرکت شد می خواهد تغییرات عمده ای در این شبکه اجتماعی ایجاد کند.

آگهی

ایلان ماسک که در حال حاضر بزرگترین سهامدار توئیتر است، پیشنهاد تغییرات زیادی را در سرویس «شبکه اشتراکی این رسانه اجتماعی» مطرح کرد.

از جمله این تغییرات کاهش قیمت حق اشتراک ماهانه و ممنوعیت تبلیغات و ایجاد یک گزینه برای کاربران برای پرداخت با ارزهای دیجیتال از جمله «دوج کوین» است.

مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و اسپیس ایکس، هفته گذشته ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خرید و به‌صورت خودکار یک کرسی در هیات مدیره این شرکت بدست آورد. با این حال پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر در توییتی گفت که ایلان ماسک به هیات مدیره توییتر نمی‌پیوندد.

وی تصریح کرد که این تصمیم ماسک بوده است و او خواسته است که به هیات مدیره توییتر نپیوندد.

وی افزود: «انتصاب ایلان به هیات مدیره قرار بود به‌طور رسمی از تاریخ ۹ آوریل اجرایی شود اما ایلان همان روز صبح گفت که به هیات مدیره نخواهد پیوست.»

وی در عین حال تاکید کرد که ماسک بزرگترین سهامدار توییتر است و آن‌ها پذیرای نظرات او هستند.

«توییتر بلو» که در ژوئن سال ۲۰۲۱ براه افتاد اولین سرویس اشتراکی توییتر است که دسترسی انحصاری به برخی از ویژگی های تازه را به کاربرانی ارائه می دهد که در این شبکه ماهانه حق اشتراک می پردازند.

همچنین گفته می شود یکی از اولین پیشنهادات ایلان ماسک افزودن قابلیت اصلاح توییت هاست. مقامات این شرکت شش روز پیش اعلام کردند که قابلیت دکمه ویرایش به زودی افزوده می شود.

مالک اسپیس ایکس در یک توییت پیشنهاد کرد که کاربران «توییتر بلو» از این پس کمتر از ۲.۹۹ دلاری که در ماه می پردازند هزینه این اشتراک را بدهند.

همچنین وی در حساب کاربری خود نوشت که توییتر باید از «تبلیغات بپرهیزد» چرا که اگر این شرکت برای بقای خود به تبلیغات وابسته باشد قدرت شرکت های تبلیغ کننده افزایش می یابد و آنها می توانند سیاست هایشان را به توییتر دیکته کنند.

یکی از ثروتمندترین مردان جهان همچنین پیشنهاد کرد که کاربران بتوانند هزینه ها را به جز حساب های بانکی از طریق «دوج کوین» بپردازند.

توییتر تاکنون واکنشی به اظهارات ایلان ماسک نشان نداده است.

میلیاردر اهل آفریقای جنوبی همچنین در حساب توییتری خود که بیشتر از ۸۱ میلیون دنبال کننده دارد، یک نظرسنجی گذاشت و از کاربران دیگر پرسید «آیا درست نیست که مقر اصلی توییتر در سان فرانسیسکو به محل اقامت افراد بی خانمان تبدیل شود؟ چرا که هیچکدام از کارکنان برای کار آنجا حاضر نمی شوند؟»

این نظرسنجی در تنها طی ۶ ساعت نهصدهزار رای دهنده داشت که نهایتا ۹۰ درصد با پیشنهاد تبدیل مقر توییتر به پناهگاه افراد بی خانمان موافقت کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرواز ۹ دقیقه‌ای جت شخصی ایلان ماسک برای طی ۵۴ کیلومتر جنجال آفرین شد

هیات مدیره توییتر با پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید شرکت موافقت کرد

دانشمندان با کمک هوش مصنوعی «الفبای آوایی» نهنگ‌های عنبر را کشف کردند؛ چقدر شبیه زبان انسان است؟