Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی؛ کشاورزی در فضا

گزارش‌های یورونیوز از ایستگاه فضایی؛ کشاورزی در فضا
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سوال مخاطبان خود پاسخ می‌دهند. این بار یک نفر پرسیده چه گیاهانی در فضا بهتر رشد می‌کنند و آنها نیز درباره مراحل کاشت یک نوع کاهو در فضا توضیح می‌دهند.

آگهی

اندرو مورگان و لوکا پارمیتانو دو فضانورد حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی چندی پیش از مخاطبان برنامه خود خواستند تا سوالاتشان درباره فضا را برای آنها بفرستند.

نخستین سوال را یک مخاطب فرانسه‌زبان درباره چگونگی کمک دستاوردهای علمی فضا به بهبود وضعیت تغییرات آب‌وهوایی در زمین مطرح کرد. در این برنامه این دو فضانورد به دومین سوال مخاطبان پاسخ می‌دهند.

این سوال درباره نحوه پرورش گیاهان در فضا است و اینکه چه گیاهانی در فضا بهتر رشد می‌کنند.

اندرو مورگان، فضانورد ناسا می‌گوید:« در چند ماه گذشته در ایستگاه فضایی بین‌المللی ما نوعی کاهو به‌نام میزونا خردل پرورش دادیم.» او می‌افزاید: «در واقع این کاهو به اندازه کافی رشد کرده و بلند شده و ما نخستین محصولمان را برداشت می‌کنیم تا از این پس از ماحصل دسترنج خود برخوردار شویم.»

این فضانورد ناسا بعدتر به دو نوع مجموعه چراغ آبی و قرمز اشاره دارد که برای تامین نور مورد نیاز این گیاهان از آن استفاده می‌شود. آنها تحقیق‌ بیشتری انجام می‌دهند تا ببینند کدام نورها برای پرورش گیاهان در فضا مناسب‌تر هستند.

آقای مورگان با اشاره به شیوه آبیاری تزریقی توضیح می‌دهد که هر روز اندازه معین و اندکی به این گیاهان آب داده می‌شود.

مساله کاشت و برداشت گیاه در ایستگاه فضایی بین‌المللی از آن جهت اهمیت دارد که به گفته این فضانورد ناسا «با در نظر گرفتن اکتشافات آتی بشر در ماه و مریخ بهتر این است که فضانوردان بتوانند مایحتاج مورد نیاز برای بقا در فضا را همانجا، در ایستگاه فضایی، تولید کنند.»

به توییتر یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توافق در اروپا برای سیاست مشترک کشاورزی؛ کاهش آفت‌کش‌، بازگشت زمین به طبیعت

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ آیا در فضا زودتر پیر می‌شویم؟

مسئولیت حراست از زمین در مقابله با خطر برخورد اجرام فضایی با کیست؟