جدیدترین گرایشها در فناوری خودروی خودران

جدیدترین گرایشها در فناوری خودروی خودران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خودرو وصل به اینترنت و خودروی خودران بخشی از کلمه های کلیدی در نشست «آی تی یو» یا دنیای تله کام در بانکوک است.

آگهی

خودرو وصل به اینترنت و خودروی خودران بخشی از کلمه های کلیدی در نشست «آی تی یو» یا دنیای تله کام در بانکوک است. گزارشگر یورونیوز در محل نشست با ارسال گزارشی از جدیدترین فناوری ها می گوید: «این وسایل نقلیه برای ساده و راحت کردن، ایمنی و دلپذیر کردن زندگی ما طراحی شده اند.»

ام جی (MG) کارخانه بریتانیایی درتملک چینی ها، با خودرویی برای معتادان به شبکه های اجتماعی به نشست آمده است. یکی از کارشناسان این شرکت با نشان دادن نحوه کار این فناوری می گوید: «وقتی داخل خودرو هستید و می خواهید وای فای را به شیوه هات اسپات راه بیندازید، اینجا را فشار می دهید و از تلفن همراه خود به آن دسترسی دارید. به عنوان مثال من به این وای فای وصل هستم، می توانم بطور کامل از اینترنت کامل استفاده کنم. و یا در مثالی دیگر با استفاده از اپلیکشین و جهت یاب ماهواره ای (جی پی اس) برای موقعیت یابی، خودرو را در پارکینگ یا جای دیگر پیدا کنم.»

اینترنت گردی در خودرو بسیار جالب است ولی دید رهبران صنعت خودرو و ارتباطات در این نشست فراتر از این است. هدف آنها ادغام فناوری اجتناب از مانع و بهبود ایمنی با بهره بردن از فناوری «فایو جی» است.

رییس یک شرکت تایلندی اطلاعاتی و ارتباطی تایلندی می گوید: «با این فناوری نه تنها با خودرو بلکه به عابر ارتباط دارید، به دوچرخه وصل هستید، با خانه، تلفن همراه و مرکز داده ها ارتباط دارید، یعنی شما می توانید اطلاعات بیشتری در باره ترافیک، وضع آب و هوا در اختیار داشته باشید. در نتیجه تنها خودرو به خودرو نیست بلکه خودرو به بسیاری چیزهای دیگر وصل است.»

عملی کردن این فناوری، نیازمند همکاری دو صنعت مختلف خودروسازی و فناوری ارتباطی اطلاعاتی است. یکی از مسئولان اداره استانداردهای صنعتی و اطلاعاتی تایلند می گوید: «کار زمینه مشترکی پیدا کرده است زیرا سازندگان خودرو می دانند فایو جی برای آنها بسیار مفید است. ما می دانیم که صنعت خودروسازی فرصت تجاری و خدماتی فوق العاده ای است.»

به گفته خودروسازان و نابغه های فناوری، هنوز موانع زیادی در راه است ولی خودروی خودران بخشی از آینده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات