«فتوکینا» نمایشگاه جدیدترین محصولات عکاسی و ویدیو

«فتوکینا» نمایشگاه جدیدترین محصولات عکاسی و ویدیو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

از دوربین های کوچک دیجیتال تا ویدیو کم ۳۶۰ درجه و پهپاد، دنیای تصویر امروز رنگارنگ تر و متفاوت تر از هر زمان دیگری است.

آگهی

از دوربین های کوچک دیجیتال تا ویدیو کم ۳۶۰ درجه و پهپاد، دنیای تصویر امروز رنگارنگ تر و متفاوت تر از هر زمان دیگری است. صنعت فیلم و عکاسی امروز برای همه با هر سلیقه و گرایشی دوربینی دارد. روزانه ۳۵۰ میلیون عکس در فیسبوک، ۹۵ میلیون در اینستاگرام، ۴۰۰ میلیون در اسنپ چت و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون عکس در واتز آپ منتشر می شود. نمایشگاه فتونیکا (PHOTOKINA) در شهر کلن آلمان جدیدترین پدیده ها و محصولات صنعت فیلم و عکاسی را به نمایش گذاشته است.

عضو انجمن عکاسی آلمان می گوید: «نسل جدید دید متفاوتی دارد وعکس برایش خیلی طبیعی است. تصویر مهمترین جز یک ارتباط است. علاوه بر آن، حضور مداوم تصویر در زندگی، بطور طبیعی موجب تمایل به بهبود کیفیت عکس و گرفتن ویدیوی بهتر می شود. به نظر من، شبکه های اجتماعی تاثیر مهم و اساسی بر صنعت ما داشته اند.»

در حالیکه تلفن های همراه از قابلیت تبدیل شدن به دوربین هنری برخوردارند دوربین های کلاسیک توجه علاقمندان عکاسی را چندان بخود جلب نمی کنند. در همین حال و با توسعه پهپاد ها، دوربین های اکشن رو به رشد و توسعه هستند. تجربه پرواز پهپاد در «فتوکینا» در کلن نشان می دهد این دوربین ها چه امکانات گسترده ای در اختیار هنرمند قرار می دهند. دوربین های کوچک با انعطاف بالا محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. مدیر شرکت سازنده دوربین های «گو پرو» (GOPRO) در این رابطه می گوید: «دوربین های اکشن از دوربین های معمولی امتیازات بیشتری دارند. همانطور که می بینیم طراحی آنها کامپکت یا فشرده است. این مدل پارسال است، ضد آب و بسیار محکم است. مناسب ماجراجویی است و با این دوربین کم قیمت می توانیم کارهای جالب انجام دهیم.»

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دو گرایش جالب در دنیای ویدیو است. پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۶ حدود نه میلیون هد ست واقعیت مجازی یا «وی آر» در دنیا فروخته شود. در کنار این پدیده های دیجیتال و آینده نگرانه گزینه رقیب، محصولات آنالوگ است. دوربین پولاروید چند دهه پیش از مد افتاد اما امروز دوربین های فوری دوباره مورد توجه قرار گرفته اند و فروش آنها از دوربین پولاروید قدیمی پیشی گرفته است.

در این نمایشگاه چند روزه با حضور ۱۰۰۰ شرکت سازنده از ۴۰ کشور راه حل های مختلفی برای عکاسی عرضه می شود. فتوکینا، محلی برای یافتن جدیدترین های دنیای عکاسی و ویدیو است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات