Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

افزایش سرمایه گذاریها روی بازیهای مبتنی بر واقعیت مجازی

افزایش سرمایه گذاریها روی بازیهای مبتنی بر واقعیت مجازی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

واقعیت مجازی موضوع غالب در سومین نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی (Expo E3) در لس آنجلس بود.

آگهی

واقعیت مجازی موضوع غالب در سومین نمایشگاه سرگرمی های الکترونیکی (Expo E3) در لس آنجلس بود.

به گفته سازماندهندگان این نمایشگاه، امسال تعداد غرفه های ارائه دهنده محصولات مرتبط با فناوریهای واقعیت مجازی دو برابر سال گذشته بوده است.

بنا بر یک نظرسنجی، دو سوم جمعیت ایالات متحده آمریکا هنوز از فناوریهای نوین بی اطلاع هستند با این وجود محصولات شرکتهای بزرگی همچون سونی و اچ تی سی و آکیولوس غرفه های این نمایشگاه را پر کرده بود و طراحان بازیهای مجازی از موفقیت قابل توجهی در این کشور برخوردار بودند.

جانسون روبین از مدیران شرکت آکیولوس می گوید: «دوست دارم اینگونه فکر کنم که ما هنوز در عصر تولیدات سیاه و سفید هستیم و در عصر فیلمهای بیصدا. در گذشته اولین کسانی که یک فیلم می دیدند، نمی توانستند آن را باور کنند. فوق العاده بود. دنیای واقعیت مجازی نیز در آغاز یک سفر طولانی است، در مسیر حرکت به سوی فیلم های بلند. هیجان انگیز است. برای سازندگان و طراحان نیز همچون مصرف کنندگان این محصولات، این کار مانند یک سفر است زیرا هر لحظه چیز جدیدی یاد می گیرند.»

در این نمایشگاه نسل جدید پلی استیشن شرکت سونی با بازیهایی توام با ماجراجویی های فضایی در جهانی بیگانه و خصمانه، طرفداران بازیها را به سیاره دیگری می برد.

ست لوئیسی از طراحان این شرکت می گوید: «ما شما را به دنیای جدیدی می بریم. دنیایی عجیب. شما در چنین دنیایی نیاز به حرکت دارید و در اینجا است که واقعیات مجازی به کمکتان می آید. شما همه چیز را احساس می کنید بگونه ای که انگار واقعا وجود دارند. با استفاده از امکانات صدای سه بعدی، شما تمام صداهای اطراف خود را می شنوید، مثلا صدای باد را. حضور تمام موجودات عجیب و غریبی که پشت شما یا در کنارتان هستند حس می کنید. این یک احساس واقعا همه جانبه است.»

مسئولان بازیهای مجازی استفاده از امکان تجربه همه جانبه را برای طراحی و ساخت تجارب ترسناک و گیج کننده آغاز کرده اند که تاکنون وجود نداشته است. مثلا استفاده از تجربه بیهوشی در یک بازی فرانسوی-آمریکایی که وحشت در اعماق اقیانوس آرام را بازسازی کرده است، در جایی که اکسیژن محدودی در کپسول دارید و باید برای زنده ماندن خود تلاش کنید و مراحل بازی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

دیوید شن، فعال در بخش توسعه فعالیتهای بازرگانی می گوید: «چیزی که بیش از همه جالب است، فضای این بازیست. شما در دنیای فناوریهای مرتبط با غواصی به دام افتادید. چنین چیزی بخوبی در دنیای مجازی قابل ترسیم است زیرا شما کلاهتان را می گذارید و در مکانی شبیه سازی شده و تنگ قرار می گیرید. بسرعت چنین حالتی را تجربه می کنید. افرادی که آن را امتحان کرده اند بلافاصله حضور در چنین دنیایی را حس کرده اند.»

تخمین زده می شود که محصولات دنیای مجازی بازاری ۱۵۰ میلیارد دلاری طی چهار سال آینده داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات