Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حضور آنلاین زنان کارآفرین در پاکستان

حضور آنلاین زنان کارآفرین در پاکستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارگران قنادی «سمیرا واسِم» مشغول پختن انواع شیرینی و کیکهای خامه ای هستند. این کارگاه که چند سال پیش در کراچی راه اندازی شده تاکنون محبوبیت زیادی

آگهی

کارگران قنادی «سمیرا واسِم» مشغول پختن انواع شیرینی و کیکهای خامه ای هستند. این کارگاه که چند سال پیش در کراچی راه اندازی شده تاکنون محبوبیت زیادی کسب کرده است. سمیرا که برای تبلیغ کارگاهش از فیس بوک بهره گرفته است می گوید: «چهار سال پیش “کارگاه کیک سَم” را با فیس بوک راه انداختیم. آن وقتها همه کارها را خودم می کردم. هفته ای چهار کیک درست می کردیم اما حالا هر هفته سفارش پخت ۵۰ کیک را داریم. تمام بازاریابی مان را هم روی فیس بوک و وبسایتمان انجام می دهیم.»

تمام این موفقیت مدیون تجارت الکترونیکی است. ورودِ فناوریهایی نظیر 3G و فراگیریِ تلفنهای هوشمند، به شدت بر شمار کاربرانِ اینترنت در پاکستان افزوده است. زنان، بیشترین بهره را از این تحولات می برند، تحولاتی که به آنها اجازه می دهد رها از محدودیتهای جامعه سنتی، کسب و کارِ خود را داشته باشند.

وبسایت شاپس (Shops) فروشگاه آنلاینی است برای زنان. مؤسس «نادیا پاتل گَنجی» می گوید: «کارِ وبسایتِ “شاپس” این است که به زنان اجازه می دهد با استفاده از فناوری، تولیدات خود را به شکل آنلاین بفروشند و به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنند. ما کارمان را با یک تیم ۵ نفره از زنان شروع کردیم و حالا شبکه رو به رشدی داریم که بیش از ۲۶ هزار عضو دارد.»

خانم جهان آرا، «مدیر انجمن خانه های نرم افزاری پاکستان» است، موسسه ای که زنان را آموزش می دهد تا بتوانند ایده های تجاری خود را گسترش بدهند. او می گوید: «بعضی خانواده ها خیلی بسته هستند، نمی خواهند زنان و دخترانشان بیرون بروند. اما حالا زنان می توانند از راهِ تجارت الکترونیکی، محصول خود را بفروشند.»

با حضورِ روزافزون افراد در اینترنت و استفاده از مزایای خریدِ الکترونیکی، به نظر می رسد که تجارت آنلاین، هر روز فرصتهای بیشتری را برای زنان پاکستانی فراهم می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات