Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تجربه بازگشت به زمین از فضا چگونه است؟

تجربه بازگشت به زمین از فضا چگونه است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در برنامه دانشکده فضانوردی این ماه با الکساندر گرست، فضانورد آلمانی آشنا می شویم. او از تجربه بازگشت از فضا به جو زمین سخن می گوید. الکساندر گرست می

آگهی

در برنامه دانشکده فضانوردی این ماه با الکساندر گرست، فضانورد آلمانی آشنا می شویم. او از تجربه بازگشت از فضا به جو زمین سخن می گوید.

الکساندر گرست می گوید: «برای سفری امن به فضا باید فضاپیما را به سه قسمت تقسیم کنید زیرا تنها یکی از این قسمتها دارای حفاظی در برابر گرما در هنگام فرود است.»

او توضیح می دهد که: «پیچ و مهره هایی قابل انفجار در فضاپیما وجود دارند که می توانند آن را منفجر کنند.»

او در مورد ورود به جو زمین می گوید: «وقتی به جو زمین نزدیک می شوید سوزش در قسمتهای دیگر فضاپیما را حس می کنید. نه تنها این را می بینید بلکه سوزش خودتان را هم حس می کنید. می بینید که قسمتهای کوچکی از فضاپیمایتان تکه تکه می شود و ذوب می گردد و با به پرواز در آمدن و شتاب گرفتن و خارج شدن از حالت جامد به صورت ذراتی قرمز و درخشان در می آید.»

او در مورد این لحظات می افزاید: «فشار زیادی بهتان وارد می شود و بسختی می توانید نفس بکشید. گویی زبانتان می خواهد به انتهای گلویتان بچسبد. لحظات سختی است.»

الکساندر گرست می گوید: «وقتی در حال بازگشت هستید تنها ده دقیقه برای آماده شدن برای مرحله بعدی که فرود است وقت دارید. فرود دشوار است و احساسی همچون یک تصادف کوچک ماشین خواهید داشت.»

او در مورد احساس خود در آن لحظات می گوید: «واقعا مثل سوار شدن بر ماشینهای شهر بازی می ماند. بهترین حسی است که در زندگی تجربه می کنید البته اگر بتوانید آن را تصور کنید.»

السکاندر گرست

او برای فیلمی که از دوران اقامت خود در ایستگاه فضایی بین المللی تهیه کرده، مشهور است. او برجسته ترین فضانورد آلمان محسوب می شود و از ماه مه سال ۲۰۱۴ میلادی به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی بوده است. او اهل شهر کونتسالو در آلمان است و شمشیربازی، دو و شنا از ورزشهای مورد علاقه اوست. او فارغ التحصیل دانشگاه کارلسروهه و همچنین فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته تکنیک های جدید نظارت بر آتشفشانها از دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون (نیوزیلند) است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آشنایی با نحوه ساخت موتور پرتابه فضاپیماها

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

کشف یک «اَبَر زمین» در فاصله تنها ۱۳۷ سال نوری از زمین