Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فضانوردان: برای هر اتفاقی آماده ایم

فضانوردان: برای هر اتفاقی آماده ایم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

از فضانوردان انتظار می رود مهارتهای مختلف و متنوعی از جمله توانایی تعمیر قطعات و دستگاههای صدمه دیده را آموخته باشند. در مرکز فضانوردی اروپایی، با توماس پسکوئت، یکی از متخصصانی دیدار می کنیم که در ارتباط تنگاتنگ با آزمایشگاه علمی کلمبوس از ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارند.

توماس پسکوئت می گوید: «امروز در آزمایشگاه کلمبوس ایستگاه فضایی مشغول آموزشم…. ما کارشناسان مسئول هر اتفاقی هستیم که در کلمبوس رخ دهد و به مسئولیت خود آگاهیم.»

مارتینا پینی، مدرس در مرکز فضانوردی اروپایی می گوید: «بمحض اینکه آنها در آموزش خود پیشرفت کنند ما برنامه هایی را پیاده می کنیم و آنها برای هر وضعیت احتمالی آماده اند.»

او می گوید فضانوردان باید توانایی تعمیر لوازم و قطعات را داشته باشند: «اگر یک شهابسنگ آنها را هدف قرار دهد، آنان باید آماده باشند که همه قفسه ها را جابجا کنند و بتوانند منفذ ایجاد شده را پیدا و تعمیر کنند.»

توماس هم می گوید: «همه ما بسیار خوش بینیم، اگر مشکلی پیش بیاید، معطل نمی شویم. برای آن آموزش دیده ایم و اگر اتفاقی بیافتد آماده ایم.»

توما پسکی

او در نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی مامورتی شش ماهه در ایستگاه فضایی بین المللی خواهد داشت. توما پسکی متولد سال ۱۹۷۸ در شهر روان در فرانسه و دارای کمربند مشکی در جودو است. دوچرخه سواری در کوهستان، پرواز با کایت، اسکی و کوهنوردی از ورزشهای مورد علاقه اوست. او فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کنترل و طراحی فضاپیماها موسسه عالی هوانوردی و فضا است. او پیش از این برای آژانس فضایی فرانسه و شرکت مهندسی فضای تالس آلنیا اسپیس کار کرده است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه می توان از فنآوری های فضایی برای کاربردهای زمینی استفاده کرد؟

فرود «اودیسئوس» روی ماه؛ آمریکا پس از نیم قرن بار دیگر به ماه بازگشت

کشف یک «اَبَر زمین» در فاصله تنها ۱۳۷ سال نوری از زمین