Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سازمان همکاری و امنیت اروپا ترامپ را به «سوء استفاده واضح از قدرت» متهم کرد

تظاهرات مخالفان ترامپ و درخواست برای شمارش تک تک آرا
تظاهرات مخالفان ترامپ و درخواست برای شمارش تک تک آرا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان امنیت و همکاری اروپا می گوید که اتهامات دونالد ترامپ مبنی بر تقلب «بی اساس» است و درخواست توقف شمارش آرا از سوی رئیس جمهوری آمریکا بنوعی «سوء استفاده از قدرت» محسوب می شود.

آگهی

سازمان همکاری و امنیت اروپا نسبت به اتهام هایی که دونالد ترامپ علیه روند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مطرح کرد، هشدار داد.

ناظران این سازمان روز پنج شنبه رئیس جمهوری آمریکا را متهم کردند که «حق ندارد با سوء استفاده از قدرت خواستار توقف شمارش آرا در برخی از ایالات آمریکا بشود.»

دونالد ترامپ در صفحه توییتر و همچنین در مقابل دوربین تلویزیون ها در شبانه روز اخیر تاکید کرده است که «دموکرات ها رای های او را دزدیده اند.»

ترامپ در آخرین توییت خود در روز پنج شنبه بار دیگر خواست تا شمارش آرا متوقف شود. رئیس جمهوری آمریکا می گوید هر رایی که پس از روز انتخابات وارد روند شمارش شده است، نباید خوانده شود.

میکایل گرک، مدیر هماهنگی سازمان همکاری و امنیت اروپا که نماینده پارلمان هم هست روز پنج شنبه به خبرنگار اشتوتگارت زیتونگ گفت: «اتهاماتی که دونالد ترامپ علیه مسئولان برگزاری انتخابات در ایالات مختلف مطرح کرده است به زیرسوال بردن دموکراسی است. دونالد ترامپ به‌وضوح دارد از قدرت خود در مقام رئیس جمهوری سوء استفاده می کند.»

به گفته این نماینده آلمانی «تمام اتهامات دونالد ترامپ بی اساس است.»

به گفته این سیاستمدار آلمانی روند شمارش آرا در انتخابات آمریکا «هرچند پیچیده اما کاملا صحیح و دموکراتیک در حال برگزاری است. به گفته گرک هیچ نشانه ای تقلب سازماندهی شده در انتخابات وجود ندارد.»

مقام‌های امنیتی در ایالات متحده نگران هستند که در صورت اصرار دونالد ترامپ بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، حتی پس از اعلام رسمی پیروز انتخابات، هواداران میلیونی وی شورش کنند و اعتراض خود را به خیابان بکشانند.

۵۷ کشور عضو سازمان همکاری و امنیت اروپا هستند. از این جمله می‌توان به روسیه، ایالات متحده، ترکیه و تمام کشورهای اروپایی اشاره کرد. این سازمان یکی از نادر نهادهایی است که اعضای آن‌را هم کشورهای غربی و هم روسیه و ترکیه تشکیل می دهند. یکی از مهم‌ترین چالش‌های این سازمان در سال‌های اخیر پایان دادن به بحران و جنگ در شرق اوکراین بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات کنگره آمریکا؛ شگفتی‌آفرینی جمهوریخواهان و زمزمه جانشینی پلوسی

آیا دیوان عالی ایالات متحده برنده انتخابات را مشخص می‌کند؟

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها