Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حذف نشان «صلیب شکسته» پس از یک قرن از آرم ارتش فنلاند

حذف نشان «صلیب شکسته» پس از یک قرن از آرم ارتش فنلاند
حذف نشان «صلیب شکسته» پس از یک قرن از آرم ارتش فنلاند Copyright FINNISH MINISTRY OF DEFENSE
Copyright FINNISH MINISTRY OF DEFENSE
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروی هوایی ارتش فنلاند نشان «صلیب شکسته» که نزدیک به یک قرن نماد این واحد نظامی بود را از آرم خود حذف کرد.

آگهی

فرماندهی نیروی هوایی فنلاند، بی‌سر و صدا، استفاده از نشان صلیب شکسته، سواستیکا، برای نیروی هوایی این کشور را متوقف کرده است.

هرچند این نماد که امروز یادآور دوران نازیها در اروپاست اما نیروی هوایی فنلاند مدتی پس از استقلال کشور و سال‌ها پیش از تشکیل ارتش نازی هیتلری، در سال ۱۹۱۸ میلادی نشان صلیب شکسته را به آرم نیروی هوایی این کشوراضافه کرد. هدف اولیه نیروی هوایی از نماد صلیب شکسته، استفاده از کلمه سانسکریت سواستیکا به معنای سعادت و خوشبختی بود.

اولین بار تیو تیوینن، استاد دانشگاه هلسینکی به مقامات نظامی فنلاند درباره این نشان هشدار داده بود. او پرسیده بود كه آیا ادامه استفاده از این نماد برای نیروهای مسلح فنلاند مفید است یا خیر؟

تا سال ۱۹۴۵ جت‌های جنگنده فنلاندی به صلیب شکسته آبی با پیش زمینه سفید منقش بودند و البته این برای نشان دادن بیعت با آلمان نازی نبود، اگرچه این دو کشور با هم در زمان جنگ متحد بودند.

سخنگوی نیروی هوایی فنلاند می گوید در حالی که این نماد پس از جنگ جهانی دوم از هواپیماها کنار گذاشته شد، همچنان در بعضی از نشان‌های نیروی هوایی، پرچم و تزئینات از جمله روی لباس‌ها «صلیب شکسته» استفاده می شود. سخنگوی نیروی هوایی فنلاند می گوید از سال ۲۰۱۷ روی تمام هواپیماهای نظامی نشان عقاب طلایی نصب شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قبر صدراعظم پیشین آلمان با نقش صلیب شکسته تخریب شد

نقش صلیب شکسته بر قبرهای یهودیان استراسبورگ

جنجال بر سر استفاده از نماد صلیب شکسته با مفهومی متفاوت