Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش چشمگیر خشونت‌های خانگی علیه زنان در دوران قرنطینه در اسپانیا

pxhere
pxhere Copyright 
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همانطور که پیش از این کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند، تحمل دوران طولانی مدت قرنطینه برای زنان اسپانیا بسیار سخت‌تر از دیگران بوده است؛ زنانی که قربانی خشونت‌های مردان خانواده شده بودند.

آگهی

داده‌های جمع آوری شده از سوی سازمان‌های مردم نهاد در اسپانیا حاکی از آن است که همانطور که پیش از این کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند، تحمل دوران طولانی مدت قرنطینه برای زنان اسپانیا بسیار سخت‌تر از دیگران بوده است؛ زنانی که قربانی خشونت‌های مردان خانواده شده بودند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده از سوی شبکه تلویزیونی «TVE» اسپانیا، در فاصله دو ماهۀ ۱۴ مارس تا ۱۵ مه سال جاری میلادی، تعداد ۱۸ هزار و ۷۰۰ درخواست کمک از سرویس‌های ارائه دهنده خدمات اجتماعی به دلیل وقوع خشونت‌های خانگی ثبت شده است که این میزان درخواست کمک ۶۱.۵۶ درصد بیش از دوره مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی است.

در همین دوره زمانی دو ماهه، ۱۶ هزار و ۵۱۸ بار نیز برای درخواست کمک با شماره اضطراری ۰۱۶ تماس گرفته شده است که این میزان تماس تلفنی، در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی رشدی ۴۳.۸ درصدی داشته است.

بررسی داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که هرچه بر مدت قرنطینه افزوده شده، تعداد تلفن‌ها برای درخواست کمک نیز بیشتر شده است.

این افزایش آمار در حالی است که در دوران قرنطینه، پلیس و دیگر مقامات مسئول در اسپانیا همواره از شهروندان می‌خواستند تا در صورت مشاهده هر نوع رفتار تهاجمیِ مبتنی بر جنسیت با آنها تماس بگیرند.

خشونت علیه زنان در این دوران گاه به مرگ قربانیان نیز انجامیده است. از جمله در روز چهارشنبه ۲۷ مه در شهر خیرونای کاتالونیا مردی ۷۲ ساله زنش را کشت و سپس دست به خودکشی زد.

در ۳۰ مه نیز در شهر بارسلون زنی ۵۱ ساله در پی خشونت خانگی جان خود را از دست داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان در ورشو تصمیم دولت برای خروج از یک پیمان اروپایی مدافع حقوق زنان را به چالش کشیدند

از قوانین رسانه تا سیاست‌های آموزشی؛ چرا راست افراطی در پی کسب ریاست کمیسیون فرهنگی پارلمان اروپاست؟

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند