Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دفتر ملی مبارزه با نفرت در فرانسه تأسیس می‌شود

کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در گورستان وستهوفن
کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه در گورستان وستهوفن Copyright عکس از آسوشیتد پرسJean-Francois BADIAS
Copyright عکس از آسوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز سه‌شنبه، افراد ناشناس، صلیب شکستهٔ نازی را با رنگ سیاه بر بیش از یکصد سنگ قبرِ یک گورستان قدیمی کشیدند. وزیر کشور فرانسه تصریح کرد که این «جمهوری ما است که به آن اهانت شده» است.

آگهی

وزارت کشور فرانسه در بیانیه‌ای از تشکیل «دفتر ملی مبارزه با نفرت» خبر داد.

کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد بخش تازه‌ای در نیروی ژاندارمری این کشور ایجاد می‌شود که به مبارزه با نفرت اختصاص دارد.

وی در گفت:‌ «امروز صبح، در گفتگو با مدیر کل ژاندارمری کشور تصمیم گرفتم همراه با وی دفتر ملی مبارزه با نفرت را تأسیس کنیم.» آقای کاستانر افزود: «این دفتر مسئول هماهنگی نیروهای ژاندارمری در این زمینه خواهد بود و نیز تحقیقات بر روی هرگونه رفتار یهود‌ستیز، مسلمان‌ستیز، و مسیحی‌ستیز را بر عهده خواهد داشت.»

به گفتهٔ وزیر کشور فرانسه، دفتر ملی مبارزه با نفرت، همچنین پلیس، ژاندارمری، دادگستری و دیگر نهادهای ذیربط را در این زمینه به هم پیوند می‌دهد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای کاستانر این سخنان را در گورستان یهودیان وستهوفن، واقع در شرق فرانسه عنوان کرد. روز سه‌شنبه، افراد ناشناس، صلیب شکستهٔ نازی را با رنگ سیاه بر بیش از یکصد سنگ قبرِ این گورستان قدیمی کشیدند. وزیر کشور فرانسه تصریح کرد که «جمهوری ما است که به آن اهانت شده» است.

وستهوفن، گورستانی است با پیشینهٔ ۴۰۰ ساله که اعضای خاندان‌های نامداری نظیر کارل مارکس، و ژان لویی دبره، رئیس پیشین شورای قانون اساسی فرانسه در آن دفن شده‌اند.

استان آلزاس در شرق فرانسه که با آلمان هم‌مرز است اخیرا شاهد اهانت به گورستان‌های یهودی بوده است که آخرین موارد آن گورستان‌های کاتزن‌هایمر و هرلیشیم در سال گذشته بودند. عاملان این اهانت‌ها هنوز شناسایی نشده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۴۵ درصد جوانان یهودی اروپا از حضور در جامعه با لباس و نماد مذهبی می‌ترسند

طرح حمله علیه مسلمانان و یهودیان در فرانسه؛ پلیس گروه نئونازی را متلاشی کرد

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟