مواجهه یمن و سوریه با شدیدترین بحران گرسنگی در سال ۲۰۱۸

مواجهه یمن و سوریه با شدیدترین بحران گرسنگی در سال ۲۰۱۸
Copyright  REUTERS/Mike Hutchings
Copyright  REUTERS/Mike Hutchings
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش سازمان ملل نشان می دهد در سال گذشته میلای ده ها میلیون نفر از شهروندان جهان با معضل گرسنگی دست و پنجه نرم کرده اند.

آگهی

در سال گذشته میلادی بیش از ۱۱۳ میلیون نفر از شهروندان ۵۳ کشور جهان با معضل گرسنگی روبرو بوده اند.

گزارش سازمان ملل نشان می دهد جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی با یکی از سیاه ترین سال ها در رابطه با گرسنگی مواجه بوده است.

بحران کمبود غذا در یمن، جمهوری دموکراتیک کنگو، افغانستان، اتیوپی، سوریه، سودان، سودان جنوبی و شمال نیجریه نگرانی های زیادی را بوجود آورده است. بیش از دو سوم از شهروندانی را که با معضل گرسنگی دست و پنجه نرم کرده اند اعضای این هشت کشور تشکیل می دهند. این رقم به بیش از ۷۲ میلیون نفر می رسد.

البته تعداد گرسنگان در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل از آن با کاهش روبرو شده است.

ده ها هزار کودک یمنی چون این عکس مشکل سوءتغذیه و گرسنگی ی دارند

در سال ۲۰۱۷، ۱۲۴ میلیون نفر از جهانیان از ۵۱ کشور جهان با بحران گرسنگی روبرو شده اند. با وجود کاهشی که در سال میلادی گذشته وجود داشته است اما از سال ۲۰۱۶ به این سو جمعیت گرسنگان جهان از ۱۰۰ میلیون نفر تجاوز کرده است. در گزارش سازمان ملل هم چنین آمده است که ۸۳۱ میلیون نفر از شهروندان کره خاکی با مشکل سوء تغذیه مواجه هستند.

به گفته سازمان ملل دلیل اصلی گرسنگی و سوء تغذیه، جنگ و فجایع و سوانح طبیعی و خشکسالی در جنوب و شرق قاره سیاه، آمریکای جنوبی، شاخ قاره آفریقا، برخی از جزایر کارائیب و خاورمیانه است. ۷۴ میلیون نفر از افراد گرسنه جهان از ۲۱ کشور و منطقه ای می آیند که با عدم امنیت و جنگ دست و پنجه نرم می کند. ۳۳ میلیون نفر دیگر از ده کشور آفریقایی هستند و ۲۷ میلیون نفر نیز اهل آسیا و خاورمیانه هستند.

۲۹ میلیون نفر از کسانی که سال گذشته میلادی را با بحران گرسنگی سپری کرده اند قربانی سوانح و فجایع طبیعی و زیست محیطی مانند سیل و زلزله و خشکسالی های شدید بوده اند.

هم چنین بحران های اقتصادی نیز سهم بسزایی در گسترش این بحران داشته است. ۱۰.۲ میلیون نفر از شهروندان سه کشور بروندی، سودان و زیمباوه بدلیل بحران های اقتصادی قربانی گرسنگی و سوء تغذیه بوده اند. شدیدترین بحران را شهروندان در یمن، جمهوری دموکراتیک کنگو، افغانستان، اتیوپی، سوریه، سودان و سودان جنوبی تجربه کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه یک تحقیق: سال گذشته وزن هر ونزوئلایی بر اثر گرسنگی ۱۱ کیلوگرم کاهش یافت

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است