ترامپ: می‌توانستم محبوب‌ترین رهبر اروپا باشم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ: می‌توانستم محبوب‌ترین رهبر اروپا باشم
کپی رایت  REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

دونالد ترامپ ادعا می کند محبوبترین چهره در قاره اروپا است و گفته اگر برای هر کدام از پست های سیاسی در این قاره اقدام کند بیشترین رای را خواهد آورد.

ادعاهای رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا به نوعی واکنشی است به مطلبی که میت رامنی، سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا، در روزنامه واشنگتن پست علیه دونالد ترامپ نوشت.

به اعتقاد نامزد پیشین جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری، دونالد ترامپ شایستگی پوشیدن ردای ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.

میت رامنی، نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را به ایجاد واهمه در جهان محکوم کرده بود. سناتور ایالت یوتا معتقد است که ترامپ در دو سال گذشته عامل اصلی تضعیف رابطه آمریکا با متحد اصلی این کشور، اتحادیه اروپا است. به گفته میت رامنی محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در دو سال اخیر در قاره سبز افت قابل توجه و ویژه ای داشته است.

دونالد ترامپ با واکنش به نوشته میت رامنی به او یادآوری کرد که مالیات دهندگان آمریکایی به او رای داده اند تا در انتخابات پیروز شود نه شهروندان اروپایی. رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که برخلاف برخی از شایعات وی رابطه بسیار خوبی با رهبران اروپایی دارد. دونالد ترامپ هم چنین تاکید کرد که نهایتا اروپا و اروپایی ها برای او اهمیتی ندارند. سخنانی که می تواند در روزهای آینده با واکنش تند رهبران اروپایی روبرو شود. 

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان چندین بار بر سر چالش های مشترک و جهانی از جمله گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی و هم چنین بحران مهاجرت با دونالد ترامپ وارد جنگ های لفظی شده اند.

دونالد ترامپ از زمان رسیدن به قدرت در سال ۲۰۱۶، روابط پر فراز و نشیبی با رهبران کشورهای اروپایی داشته است. آنگلا مرکل و اخیرا امانوئل ماکرون، آماج تندترین انتقادهای رئیس جمهوری آمریکا بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید