Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: می‌توانستم محبوب‌ترین رهبر اروپا باشم

ترامپ: می‌توانستم محبوب‌ترین رهبر اروپا باشم
Copyright REUTERS/Yuri Gripas/File Photo
Copyright REUTERS/Yuri Gripas/File Photo
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری آمریکا ادعا می کند در هر کدام از رقابت های انتخاباتی در کشورهای اروپایی حاضر شود بیشترین رای را می‌آورد.

آگهی

دونالد ترامپ ادعا می کند محبوبترین چهره در قاره اروپا است و گفته اگر برای هر کدام از پست های سیاسی در این قاره اقدام کند بیشترین رای را خواهد آورد.

ادعاهای رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا به نوعی واکنشی است به مطلبی که میت رامنی، سناتور جمهوریخواه ایالت یوتا، در روزنامه واشنگتن پست علیه دونالد ترامپ نوشت.

به اعتقاد نامزد پیشین جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری، دونالد ترامپ شایستگی پوشیدن ردای ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.

میت رامنی، نامزد پیشین ریاست جمهوری آمریکا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را به ایجاد واهمه در جهان محکوم کرده بود. سناتور ایالت یوتا معتقد است که ترامپ در دو سال گذشته عامل اصلی تضعیف رابطه آمریکا با متحد اصلی این کشور، اتحادیه اروپا است. به گفته میت رامنی محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در دو سال اخیر در قاره سبز افت قابل توجه و ویژه ای داشته است.

دونالد ترامپ با واکنش به نوشته میت رامنی به او یادآوری کرد که مالیات دهندگان آمریکایی به او رای داده اند تا در انتخابات پیروز شود نه شهروندان اروپایی. رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که برخلاف برخی از شایعات وی رابطه بسیار خوبی با رهبران اروپایی دارد. دونالد ترامپ هم چنین تاکید کرد که نهایتا اروپا و اروپایی ها برای او اهمیتی ندارند. سخنانی که می تواند در روزهای آینده با واکنش تند رهبران اروپایی روبرو شود. 

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان چندین بار بر سر چالش های مشترک و جهانی از جمله گرم شدن زمین و تغییرات اقلیمی و هم چنین بحران مهاجرت با دونالد ترامپ وارد جنگ های لفظی شده اند.

دونالد ترامپ از زمان رسیدن به قدرت در سال ۲۰۱۶، روابط پر فراز و نشیبی با رهبران کشورهای اروپایی داشته است. آنگلا مرکل و اخیرا امانوئل ماکرون، آماج تندترین انتقادهای رئیس جمهوری آمریکا بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش هند در افغانستان؛ دهلی سخنان تمسخرآمیز ترامپ را محکوم کرد

واکنش ترامپ به انتقاد رامنی: برعکس او پیروزی بزرگی کسب کردم

میت رامنی: گفتار و رفتار ترامپ در جهان واهمه ایجاد کرده است