عالی‌ترین مقام دیوان دادگستری اروپا خروج یکطرفه بریتانیا از اتحادیه اروپا را قانونی توصیف کرد

عالی‌ترین مقام دیوان دادگستری اروپا خروج یکطرفه بریتانیا از اتحادیه اروپا را قانونی توصیف کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه وکلای اتحادیه اروپا با اعلام اینکه نظرات وکیل عمومی دیوان دادگستری الزام‌آور نیستند، گفته‌اند که آنها تمایل دارند روند دادرسی پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا زمان نهایی شدن حکم ادامه یابد.

آگهی

دادستان دیوان دادگستری اروپا می گوید بریتانیا می تواند یک طرفه از اتحادیه اروپا خارج شود. به گفته دیوان دادگستری اروپا طبق ماده ۵۰ اتحادیه اروپا هر کدام از کشورهای عضو می توانند بصورت یک سویه تصمیم خروج از اتحادیه اروپا را بگیرند.

با این وجود گروه وکلای اتحادیه اروپا با اعلام اینکه نظرات دادستان کل دیوان دادگستری ملزم نیستند اعلام کردند که آنها تمایل دارند که روند دادرسی پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا اعلام حکم نهایی انجام شود.

**بیشتر بخوانید: **

بریتانیا؛ از عضویت در اتحادیه اروپا تا برکسیت

از روز سه شنبه پارلمان بریتانیا بحث و رای درباره توافق مورد مذاکره دولت محافظه کار بریتانیا و کمیسیون اروپا درباره برکسیت را آغاز خواهد کرد. بسیاری از نمایندگان هم حزبی نخست وزیر، ترزا می، مخالفت خود را با آخرین توافق درباره برکسیت اعلام کرده اند. پارلمان پنج روز زمان خواهد داشت تا توافق جدید برکسیت را به رای بگذارد.

محافظه کارانی که حامی برکسیت سخت هستند اعتقاد دارند که توافق اخیر منافع بریتانیا را به خطر می اندازد. آنها حتی سعی کردند ترزا می را استیضاح کنند اما نتوانستند رای لازم ۴۸ نماینده محافظه کار برای استیضاح خانم می را جمع آوری کنند.  

به واتس اپ یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان بریتانیا ۱۱ دسامبر درباره توافق برکسیت رای‌گیری می‌کند

تجمع مخالفان برکسیت در بروکسل

شمارش معکوس برای دوئل اسپانیا و بریتانیا؛ برکسیت متوقف می‌شود؟