انتخابات آمریکا؛ رأی‌اولی ۸۲ ساله پیش از اعلام نتایج درگذشت

انتخابات آمریکا؛ رأی‌اولی ۸۲ ساله پیش از اعلام نتایج درگذشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارمندان حوزه رأی‌گیری برگه رأی را آوردند و شیشه‌های ماشین حامل او را پوشاندند تا رأی‌اولیِ سالخورده به آخرین آرزویش برسد.

آگهی

یک مادربزرگ آمریکایی که برای نخستین بار در عمرش رأی داد پیش از اعلام نتیجه انتخابات درگذشت.

گریسی لو فیلیپس، زن ۸۲ ساله اهل تگزاس برای نخستین بار در عمرش تصمیم گرفت در انتخابات شرکت کند و سه روز پیش توانست نخستین برگه رأی خود را به صندوق بیاندازد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

شرکت در انتخابات یکی از آخرین آرزوهای گریسی بود. لسلی مور، نوه وی تجهیزات پزشکی او را در ماشین جا داد اما بانوی سالمند نمی‌توانست از ماشین پیاده شود.

بنابراین کارمندان از حوزه رأی‌گیری بیرون آمدند و برگه رأی را برای او آوردند. آنها شیشه‌های ماشین را با کاغذ پوشاندند تا این رأی‌اولیِ سالخورده به آخرین آرزویش برسد.

نوه ۳۳ ساله او می‌گوید مادربزرگش که در انتخابات میان دوره‌ای سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده شرکت می‌کرد هیجانزده بود چرا که همیشه با اشتیاق اخبار و سرنوشت نامزدهای انتخابات را دنبال می‌کرد. 

او می‌افزاید: «گریسی معتقد بود هر کس (در جامعه) یک صدا دارد و نظر سیاسی افراد باید شنیده شود.»

خانم فیلیپس در گذشته و به خاطر مسئولیت‌های شخصی و خانوادگی‌اش هرگز رأی نداده بود. شوهر وی که ۱۱ سال پیش درگذشت معتقد بود اگر آنها برای رأی دادن ثبت نام کنند از آنها خواسته می‌شود به عضویت هیئت منصفه درآیند و آنگاه آنها وقت کافی برای رسیدگی به امور خانه و فرزندانشان را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرای انتخابات سنا و فرمانداری فلوریدا بازشماری می‌شود

ریانا خطاب به ترامپ: از موسیقی من در کارزارهای انتخاباتی استفاده نکن

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود