Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تحریم های ناشی از خروج آمریکا ازبرجام کی روش را هم به انتقاد واداشت

تحریم های ناشی از خروج آمریکا ازبرجام کی روش را هم به انتقاد واداشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به بیانیه شرکت نایکی درباره تحریم بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعتراض کرد و اعلام کرد که در این زمینه به فیفا شکایت خواهد کرد.

آگهی

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، از شرکت تولید محصولات ورزشی آمریکایی «نایکی»خواست تا بدلیل تحریم کفشهای ورزشی به فوتبالیست های ایرانی از شاگردانش معذرت خواهی کند. 

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران بیانیه نایکی در تحریم بازیکنان ایران کاملا غیرضروری است و اعلام کرد که علیه نایکی به فیفا، فدراسیون بین المللی فوتبال شکایت خواهد کرد. سرمربی محبوب پرتغالی تیم ملی ایرانی گفت که این شرکت آمریکایی رفتار نابجایی با پسران ایرانی تیم ملی فوتبال داشته است.

تحریم محصولات شرکت ایرانی نایکی برای بازیکنان ایرانی در چارچوب سیاست های تحریمی ایالات متحده علیه ایران پس از خروج دونالد ترامپ از برجام رخ می دهد. اول ژوئن شرکت نایکی با انتشار یک بیانیه اعلام کرد محصولات خود را برای بازیکنان ایرانی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی تحریم خواهد کرد. 

سامان قدوس یکی از ستاره های تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه اوسترندونتس سوئد به عنوان یکی از ستاره های این باشگاه سوئد یکی از نمایندگان نایکی در تیم ملی فوتبال سوئد است و او هم در قامت تیم ملی ایران از پوشیدن کفش های نایکی محروم خواهد شد.

اسپانسر لباس های تیم ملی ایران شرکت آلمانی آدیداس است. شرکت های اروپایی هم چنان در انتظار حمایت های اروپا برای دورزدن تحریم های آمریکا و ماندن در ایران هستند.

در چارچوب حفظ برجام روز گذشته جلسه ای ویژه در پارلمان اروپا با حضور فدریکا موگرینی، مسئول سیاست و امور امنیتی اتحادیه اروپا برگزار شد. نمایندگان پارلمان اروپا از احزاب مختلف متفق القول از حفظ برجام، توافق هسته ای ایران، حمایت کردند و خواستار اجرایی شدن طرح های پیشگیرانه علیه تحریم های آمریکا روی شرکت های اروپایی شدند.

فدریکا موگرینی در پارلمان اروپا از سعی و تلاش نمایندگان پارلمان در جهت حفظ برجام تشکر کرد. مسئول سیاست خارجی و امور امنیتی اتحادیه اروپا با تاکید بر تلاش و عملکرد دیپلماسی اروپایی طی دوازده سال اعلام کرد اروپا دو راه بیشتر درباره برجام ندارد. «یا با حمایت از آمریکا که بصورت یکجانبه از این توافق هسته ای خارج شده است اعتبار و ارزش های اروپا را لکه دارکند یا اینکه یکبار برای همیشه مستقل و آزاد سعی کند برجام را حفظ و بر اعتبار خود بیفزاید.»

خانم موگرینی در پایان سخنانش گفت: «نباید خطر پایان و لغو برجام را فراموش کنیم و این بدترین سناریوی ممکن است، لغو برجام اعتبار اروپا را برای همیشه زیر سوال می برد، باید در حفظ برجام بکوشیم و زمان بسیار تنگ است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مارک ویلموتس با امضای قراداد رسما سرمربی تیم ملی ایران شد

رنو: با وجود تحریم‌ها در ایران می‌مانیم

مربی تیم ملی اسپانیا در آستانه جام جهانی اخراج شد