تشکیل دادگاه مهدی نموش متهم اصلی حمله به موزه یهودیان بروکسل

تشکیل دادگاه مهدی نموش متهم اصلی حمله به موزه یهودیان بروکسل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عالی ترین دادگاه بلژیک مهدی نموش، متهم حمله به موزه یهودیان بروکسل را چهار سال پس از این حمله دادگاهی می کند.

آگهی

مهدی نموش، عامل حمله به موزه یهودیان بروکسل این باره به عنوان متهم اصلی به عالی ترین دادگاه بلژیک فرستاده شد. مهدی نموش در ۲۴ ماه مه سال ۲۰۱۴ باسلاح گرم به موزه یهودیان بروکسل حمله کرد و جان چهار نفر را گرفت.

یک زوج اسرائیلی که برای موساد کار می کردند، یک زن یهودی فرانسوی و جوانی که در موزه کار می کرد از جمله قربانیان این حمله عضو داعش بودند. مهدی نموش در کنار شریک اصلی که این حمله را برای او عملی کرد ناصر بندرر، در مقابل دادگاه عالی بلژیک حاضر خواهند شد. سومین متهم مونیز عطالله خواهد بود که او نیز فرانسوی است اما وکلای او می گویند که او تبرئه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: استرداد مهدی نموش به بلژیک به تعویق افتاد

مهدی نموش فرانسوی در دو کشور فرانسه و بلژیک دادگاهی خواهد شد. او بدلیل شرکت در جنگ سوریه در کنار داعش و گروگان گیری چهار روزنامه نگار فرانسوی و شکنجه آنها در سوریه توسط دادگاه عالی فرانسه نیز محاکمه خواهد شد. مهدی نموش ۳۳ ساله شش روز پس از حمله به موزه بروکسل در شهر جنوبی فرانسه، مارسی توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد اما بیشتر از دو هفته بعد به بلژیک منتقل و به اتهام حمله تروریستی بروکسل در این کشور زندانی شد.

حمله تروریستی مهدی نموش آغازی بود برای حملاتی که در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ جان نزدیک به ۲۰۰ نفر را در پاریس و بروکسل گرفت. این حمله در بلژیک باعث ترس و واهمه یهودیان شد. تعداد یهودیان بلژیک که در بروکسل و آنتورپ زندگی می کنند به ۴۰ هزار نفر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه مظنون حملات تروریستی اسپانیا در بازداشت می مانند

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد