Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکست اوبر در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا

شکست اوبر در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  Reuters, AFP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس این حکم کشورهای اتحادیه اروپا نیازی ندارند که برای محدود کردن فعالیت اوبر به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا اطلاع رسانی کنند.

آگهی

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ روز ۲۱ فروردین/ ۱۰ آوریل در حکمی اعلام کرد که فرانسه و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند فعالیت سامانه درخواست خودرو اوبر پاپ را ممنوع کنند. بر اساس این حکم کشورهای اتحادیه اروپا نیازی ندارند که برای محدود کردن فعالیت اوبر به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا اطلاع رسانی کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا که در لوکزامبورگ مستقر است، سال گذشته سامانه درخواست خودرو اوبر را به عنوان یک شرکت تاکسی رانی طبقه بندی کرد. این برای سامانه اوبر بدان معنی است که زین پس باید تابع قوانین محلی حاکم بر شرکت های تاکسی رانی باشد. تغییر ماهیت سامانه اوبر از یک سرویس اینترنتی به شرکت تاکسی رانی آزادی عمل اوبر را که تا پیش از این تابع قوانین آزاد دیجیتال حاکم بر اتحادیه اروپا بود، محدود کرد.

سال گذشته دادگاهی در فرانسه سامانه اوبر را به خاطر سرویس اوبرپاپ که از رانندگان غیرحرفه ای و بدون مجوز تاکسیرانی استفاده می کرد، محکوم و فعالیت آن را ممنوع اعلام کرد. اوبر به خاطر حکم این دادگاه و با استناد به اصل اطلاع رسانی به اتحادیه اروپا پیش از صدور حکم به دیوان دادگستری اتحادیه اروپا شکایت کرده بود که با حکم صادر شده امروز در دیوان شکست خورد.

سامانه درخواست خودرو اوبر هنوز در فرانسه فعالیت می کند ولی تنها از رانندگانی می تواند استفاده کند که مجوز تاکسی رانی داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان عالی بریتانیا: رانندگان اوبر کارگر هستند، نه خویش‌فرما

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا صلاحیت دیوان قانون اساسی آلمان در دعاوی اروپایی را زیر سوال برد

همکاری ناسا و اوبر برای ساخت تاکسی پرنده