Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آینده اتحادیه اروپا بدون بریتانیا: آلمان نگران پناهجویان است

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در حال سخنرانی در بوندس تاگ
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در حال سخنرانی در بوندس تاگ Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خروج بریتانیا، به جز مسأله پناهجویان در زمینه‌های دیگری همچون مسائل دفاعی و امنیت مرزها نیز اتحادیه اروپا را با مشکل بودجه‌ای روبرو کرده است.

آگهی

در آستانه نشست غیر رسمی سران اتحادیه اروپا در بروکسل، آلمان می‌گوید نگران موضوع پناهجویان در آینده اتحادیه اروپا، بدون حضور بریتانیاست.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان که روز پنج شنبه سوم اسفند در بوندستاگ در برابر نمایندگان پارلمان این کشور سخنرانی می‌کرد، در این زمینه گفت: «وقتی بودجه ساختاری اتحادیه اروپا توزیع می‌شود، ما باید مطمئن شویم که معیارهای توزیع بودجه در آینده بر اساس تعهد کشورها و جوامع برای پذیرش و ادغام مهاجران باشد.»

نگرانی آلمان برای پناهجویان در حالی مطرح می‌شود که پس از برکسیت، اتحادیه اروپا حدود ۱۰ میلیارد یورو از بودجه سالانه خود را از دست داده و باید به فکر منابع درآمد دیگری برای جایگزین کردن این بودجه باشد.

بیشتر بخوانید:آلمان برای هر پناهجو ماهیانه تا ۶۷۰ یورو هزینه می‌کند

سران اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه چهارم اسفند ماه در نشستی غیر رسمی در بروکسل، پایتخت بلژیک در مورد مشکلات بودجه‌ای در دوران پسا برکسیت گفتگو کنند. خروج بریتانیا، به جز مسأله پناهجویان در زمینه‌های دیگری همچون مسائل دفاعی و امنیت مرزها نیز اتحادیه اروپا را با مشکل بودجه‌ای روبرو کرده است.

۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا برای جبران از دست دادن مشارکت بریتانیا در بودجه، قرار است پیشنهادهای جدیدی را به بحث بگذارند. افزایش یک درصدی مشارکت اعضا در بودجه، کاهش یارانه‌ها به ویژه در بخش کشاورزی، بالا بردن میزان عوارض آلودگی دریافتی از صنایع، عوارض تجارت اینترنتی و تراکنش‌های بانکی بین‌المللی و بالاخره کاهش شمار نمایندگان پارلمان اروپا از جمله پیشنهادهایی است که سران اتحادیه برای جبران کمبود بودجه ناشی از غیبت بریتانیا مطرح خواهند کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام کشور اروپایی کمترین مهاجر را می‌پذیرد؟

دختربچه‌ پناهجو در جریان تعقیب کامیون مهاجران توسط پلیس بلژیک جان باخت

پیشنهاد اروپا برای ایجاد اتحادیه گمرکی و بازار مشترک در ایرلند