سازمان عفو بین الملل: اروپا اراده حل بحران پناهجویان را ندارد

سازمان عفو بین الملل: اروپا اراده حل بحران پناهجویان را ندارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اروپا همچنان با چالش بزرگ پناهجویان مواجه است. دو سال پیش کمیسیون اروپایی پروژه‌ای برای استقرار صدها هزار پناهجو در اروپا طراحی کرد. قرار شد طبق این طرح نزدیک به ۱۶۰ هزار تن از پناهجویان در
کشورهای مختلف اروپایی مستقر شوند. امروز دو سال از این برنامه می گذرد اما هنوز خبری از حل بحران نیست و تنها اروپا موفق شده است تا ۱۸ درصد از پناهجویان مورد بحث را اسکان دهد.

نماینده سازمان عفو بین الملل در این باره می گوید: «اروپا نمی خواهد این کار را عملی کند. اگر اراده آن وجود داشت آن را عملی می کردند. زمانی که بانکها ورشکست می شوند اروپا سریعا به کمک آنها می آید در واقع اینجا بحث اراده سیاسی است. اروپا اراده لازم برای حمله به این بحران بشری را ندارد.»
تنها کشوری که به تعهداتش در قبال پناهجویان عمل کرده است جزیره مالت است. البته ایرلند و فنلاند هم به ظرفیتهای تعیین شده نزدیک هستند. کمیسیون اروپا دو روز دیگر درباره این طرح و نتایج آن به شهروندان گزارش می دهد. معضل اصلی تنها کشورهای شرق اروپا نیستند که از اجرای تعهدات شانه خالی می کنند حتی فرانسه و بریتانیا هم به تعهدات عمل نکرده اند. در این میان بدترین شاگردان این کلاس لهستان، جمهوری چک مجارستان و اسلواکی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟