Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عتیقه های سوریه و عراق منبع مالی حملات تروریستی پاریس و بروکسل

عتیقه های سوریه و عراق منبع مالی حملات تروریستی پاریس و بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا می خواهد با قطع کردن یکی از مهمترین منابع مالی اسلام گرایان افراطی با تروریسم مبارزه کند.

آگهی

کمیسیون اروپا می خواهد با قطع کردن یکی از مهمترین منابع مالی اسلام گرایان افراطی با تروریسم مبارزه کند. این نهاد اروپایی قصد دارد با قاچاقجیان عتیقه و اشیا قیمتی که مشتریان اسلام گرایان هستند برخوردهای شدیدتری داشته باشد. برای

پیر مسکویسی کمیسر اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا می گوید اروپا ناگزیر است ساختار اقتصادی ترویستها را برای از بین بردن آنها، در هم بکوبد. پیر مسکویسی: «این کار ما یک مبارزه ایدئولوژیک با داعش است. می دانیم که داعش منابع مالی غیرقانونی زیادی دارد. آنها سالیانه بین دو تا پنج میلیارد یورو از فروش عتیقه جات و اشیا قیمتی قدیمی سودآوری می کند. آنها از این پولها برای حملات تروریستی گسترده در پاریس و بروکسل استفاده شده است. با حمله به منابع مالی این گروه می توانیم قدرت این گروه را کاهش دهیم.»

از این پس موزه ها و گالریها ناگزیر باید برای خرید و فروش اشیا عتیقه و تاریخی از مجوزهای تحت نظارت کمیسیون اروپایی استفاده کنند.

برای فدریک لور، خبرنگار مجله پاری مچ در بروکسل این منابع مالی اجازه برنامه ریزی حملات پاریس و بروکسل را داده اند.

فدریک لور می گوید: «چپاول سایتهای باستانی توسط گروه داعش هم مهمترین منابع مالی برای هزینه و حقوق جنگجویان این گروه است و هم بطور مستقیم منبع اصلی مالی حملات تروریستی بلژیک و پاریس بوده است. »

غارت و چپاول منابع تاریخی و اشیا به جای مانده توسط گروه داعش در عراق و سوریه به شکل گسترده ای در سه سال اخیر رخ داده ست. اینترپل اعلام کرده است سودآوری خرید و فروش غیرقانونی اشیا تاریخی و عتیقه به اندازه قاچاق اسلحه برای گروههای مافیایی و تروریستی بوده است.
پیشنهاد کمیسیون بزودی توسط کشورهای عضو اتحادیه به رای گذاشته می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگویی با خانواده دو قربانی حمله تروریستی بروکسل

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟

خلبانان جوان اوکراینی در فرانسه با ذهنیتی متفاوت‌تر از آموزه‌های شوروی دوره می‌بینند