افزایش تدابیر امنیتی در بروکسل در آستانه سفر دونالد ترامپ

افزایش تدابیر امنیتی در بروکسل در آستانه سفر دونالد ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سفر دونالد ترامپ و هیات همراه او به بروکسل برای بازدید از مقر اتحادیه اروپا، باعث شده است که یک بار دیگر تدابیر امنیتی در این شهر به بالاترین سطح افزایش یابد.

آگهی

سفر دونالد ترامپ و هیات همراه او به بروکسل برای بازدید از مقر اتحادیه اروپا، باعث شده است که یک بار دیگر تدابیر امنیتی در این شهر به بالاترین سطح افزایش یابد.

مردم این شهر نیز علاقمندند بدانند دونالد ترامپ که یکبار بروکسل را «جهنم» خوانده بود اکنون چه پیامی برای اروپا دارد.

یکی از شهروندان بلژیک می گوید: «این سفر، کمی کار را برای استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل شهری و همچنین دارندگان خودروهای شخصی سخت کرده است اما به هر حال خوب است که رئیس جمهور آمریکا به بروکسل می آید تا با رهبران اتحادیه اروپا صحبت کند.»

دیگری می گوید: «با این سفر سرانجام می توان فهمید که سیاست ترامپ در مقابل اروپا چیست زیرا در مجموع از اقدامات او در اروپا استقبال نشده است.»

شهروند دیگری نیز می گوید: «من شخصا در راهپیمایی اعتراضی که همزمان با این بازدید برگزار خواهد شد، شرکت نمی کنم. اما از این راهپیمایی حمایت می کنم و معتقدم چه در آمریکا و چه در اروپا مهم است که مردمی وجود دارند که همچنان همبستگی دارند و بسیج می شوند.»

ایزابل مارک دا سیلوا، خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «هتل محل استقرار هیات آمریکایی در یکی از شلوغ ترین منطقه های تجاری بروکسل قرار دارد اما از آنجا که روز پنجشنبه تعطیل است، بسیاری از فروشگاهها و مراکز تجاری تعطیل خواهند بود و این موضوع، کار را برای پلیس بلژیک آسان می کند.»

بنا بر اعلام پلیس بروکسل، با توجه به حملاتی که اخیرا در اروپا روی داده، تمام تدابیر ضدتروریستی لازم به اجرا گذاشته شده است و نیروهای امنیتی در سطح گسترده ای حضور دارند.

رئیس پلیس بروکسل می گوید: «در حال حاضر هیچ تهدید امنیتی وجود ندارد اما ما همچنان به نظارتها ادامه می دهیم. ما از حمایت پلیس فدرال و دیگر همکارانمان در سراسر کشور نیز برخورداریم؛ همچنین از حمایت سازمانهای امنیتی که با ما کار می کنند.»

دیگر منطقه ای که بشدت از سوی نیروهای امنیتی تحت کنترل است، مناطق و خیابانهای اطراف سفارت آمریکا در بروکسل است یعنی محلی که دونالد ترامپ صبح روز پنجشنبه در آنجا حضور خواهد یافت.

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه با پادشاه و ملکه بلژیک و مقامات عالیرتبه این کشور دیدار دارد و روز پنجشنبه با رهبران اتحادیه اروپا.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود

«پوشیدگی سینه‌های زنان پیشخدمت و ممنوعیت فروش خیارهای خمیده» در مقررات اتحادیه اروپا؛ شایعه است؟

انتخابات حساس پارلمانی در کرواسی؛ نگاه زاگرب از غرب به سمت روسیه خواهد چرخید؟