سران اروپا درباره سرنوشت اروپایی های ساکن بریتانیا گفتگو می کنند

سران اروپا درباره سرنوشت اروپایی های ساکن بریتانیا گفتگو می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چه سرنوشتی در انتظار اروپایی های ساکن بریتانیاست؟ حق و حقوق این افراد چه می شود؟ سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در اجلاس فوق العاده روز شنبه خود تلاش خواهند کرد ت

آگهی

پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چه سرنوشتی در انتظار اروپایی های ساکن بریتانیاست؟ حق و حقوق این افراد چه می شود؟ سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در اجلاس فوق العاده روز شنبه خود تلاش خواهند کرد تا پاسخ مناسبی برای این پرسش ها پیدا کنند.

از سوی دیگر، دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا در نامه ای خطاب به سران کشورهای اروپایی نوشت پیش از گفتگو درباره آینده، ابتدا باید مشکلات کنونی را حل کرد.

آندرس فو راسموسن، دبیرکل پیشین ناتو و رئیس کنونی بنیاد راسموس در این زمینه گفت: «سریعا باید یک توافق مناسب در زمینه حقوق شهروندان کسب شود. همزمان هم باید درباره فاکتور برکسیت به تفاهم رسید. همچنین باید فورا راه حلی برای موضوع ویژه مرز بین بریتانیا و ایرلند یافت، راه حلی که مانع ایجاد مشکلات جدید برای ایرلند شمالی شود.»

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در چند هفته گذشته با روسای نهادهای اروپایی، از جمله ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار و گفتگو کرده است.

سران کشورهای اروپایی امیدوارند مذاکرات به شکل جدی پس از انتخابات زودهنگام پارلمانی ۸ ژوئن بریتانیا آغاز شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟

تجربه‌های اروپایی؛ چند کشور اروپایی بالای ۱۰ میلیون و کدام شهرها بیش از ۱ میلیون نفر جمعیت دارند؟