سران اروپا درباره سرنوشت اروپایی های ساکن بریتانیا گفتگو می کنند

سران اروپا درباره سرنوشت اروپایی های ساکن بریتانیا گفتگو می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چه سرنوشتی در انتظار اروپایی های ساکن بریتانیاست؟ حق و حقوق این افراد چه می شود؟ سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در اجلاس فوق العاده روز شنبه خود تلاش خواهند کرد ت

آگهی

پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چه سرنوشتی در انتظار اروپایی های ساکن بریتانیاست؟ حق و حقوق این افراد چه می شود؟ سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در اجلاس فوق العاده روز شنبه خود تلاش خواهند کرد تا پاسخ مناسبی برای این پرسش ها پیدا کنند.

از سوی دیگر، دونالد توسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا در نامه ای خطاب به سران کشورهای اروپایی نوشت پیش از گفتگو درباره آینده، ابتدا باید مشکلات کنونی را حل کرد.

آندرس فو راسموسن، دبیرکل پیشین ناتو و رئیس کنونی بنیاد راسموس در این زمینه گفت: «سریعا باید یک توافق مناسب در زمینه حقوق شهروندان کسب شود. همزمان هم باید درباره فاکتور برکسیت به تفاهم رسید. همچنین باید فورا راه حلی برای موضوع ویژه مرز بین بریتانیا و ایرلند یافت، راه حلی که مانع ایجاد مشکلات جدید برای ایرلند شمالی شود.»

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در چند هفته گذشته با روسای نهادهای اروپایی، از جمله ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار و گفتگو کرده است.

سران کشورهای اروپایی امیدوارند مذاکرات به شکل جدی پس از انتخابات زودهنگام پارلمانی ۸ ژوئن بریتانیا آغاز شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست طرفداران روسیه در انتخابات کرواسی؛ محافظه‌کاران پیروز نیاز به ائتلاف با راست افراطی دارند

آغاز انتخابات پارلمانی در کرواسی؛ رئیس جمهور منتقد اروپا در سودای نخست‌وزیری است

جنجال فرهنگی در لهستان؛ مشق شب دانش‌آموزان حذف می‌شود