پارلمان اروپا خط قرمزهایش را برای مذاکرات برکسیت تعیین کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پارلمان اروپا خط قرمزهایش را برای مذاکرات برکسیت تعیین کرد

نمایندگان پارلمان اروپا روز چهارشنبه با تصویب لایحه ای خط قرمزهای خود را برای مذاکرات برکسیت تعیین کردند. یکی از این خط قرمزها مسائل مالی است. لندن باید هزینه جدایی خود از اتحادیه اروپا را بپردازد، هزینه ای که گفته می شود حدود ۶۰ میلیارد یوروست.

گی ور هوفشتات، نماینده پارلمان اروپا در مذاکرات برکسیت در این زمینه گفت: «باید تمام تعهدات را مورد نظر قرار داد. باید به تمامی بدهی ها و حتی بدهی های غیرقابل پیشبینی توجه شود. اگر این کارهای را انجام دهیم و درباره ساختار کلی به توافق برسیم کار خیلی آسان می شود. می توانیم بر اساس ساختار کلی اعداد و ارقام را بدست آوریم. به همین دلیل هم در لایحه مبلغی عنوان نشده و تنها به ساختار حل اختلافات مالی پرداخته شده است.»

نایجل فاراژ، نماینده بریتانیایی پارلمان اروپا و از پرچمداران خروج کشورش از اتحادیه اروپا در این باره اظهار داشت: «اینها گانگستر هستند، گانگستر! می خواهند ۶۰ میلیارد یورو بگیرند. اگر این مبلغ را نپردازیم با ما گفتگو نمی کنند. معلوم نیست این مبلغ از کجا آمده است. این کار بر اساس پیمان نیست. ما بر اساس ماده ۵۰ خواهان آغاز مذاکرات شدیم و پس از ۲ سال هم دیگر بدهی نخواهیم داشت.»

با توجه به اختلافات دو طرف، به نظر می رسد مذاکرات برکسیت سخت و دشوار باشد.