Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیدگاه موافقان و مخالفان «لقاح مصنوعی»

دیدگاه موافقان و مخالفان «لقاح مصنوعی»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخستین نوزادی که با روش لقاح مصنوعی متولد شده هم اکنون دو فرزند دارد.

آگهی

لوئیز نخستین نوزادی است که سی و هشت سال پیش با روش لقاح مصنوعی متولد شد. او امروز برای شرکت در نشستی درباره مشکلات ناباروری به پارلمان اروپا در بروکسل آمده است.

لوئیز از مدافعان روش لقاح مصنوعی است. او معتقد است که آنچه بیش از همه اهمیت دارد تشکیل کانون گرم خانواده است.

او گفت: «مادرم پیش از حاملگی افسرده بود. پزشکان به او گفته بودند که دیگر حامله نمی شود. به همین دلیل هم افسرده شده بود. در واقع مردم باید بدانند که موضوع فقط مربوط به پدر و مادر نیست، در واقع بحث تشکیل یک خانواده مطرح است.»

۲۵ میلیون شهروند اروپایی با مشکل ناباروری روبرو هستند و در بین کشورهای اروپایی هم لهستان و اسپانیا کمترین میزان زاد و ولد را دارند. در مقابل فرانسوی ها با میانگین داشتن بیش از ۲ فرزند بیشترین میزان زاد و ولد را دارند.

در این میان برخی از نمایندگان پارلمان اروپا معتقدند تعیین سیاستهای جمعیتی باید در چارچوب اختیار کشورها عضو اتحادیه اروپا باشد و نهادهای اروپایی نباید در این زمینه دخالت کنند.

نوریکا نیکولا، نماینده رومانیایی پارلمان اروپا در این باره گفت: «برای حل این مسئله، باید تعیین سیاستهای جمعیتی در حوزه اختیارات کشورها باشد و هر کشوری سیاست خود را تعیین کند.»

از سوی دیگر، روش لقاح مصنوعی مخالفان خودش را دارد. مارک باگواندین از بنیاد خیریه زندگی در این زمینه گفت: «باید در پی لقاح مصنوعی نباشیم. می بایست به دنبال راه حل ها و درمان هایی باشیم که به ریشه های ناباروری می پردازند.

لوئیز معتقد است تمام زنانی که از ناباروری رنج می برند، باید امکان آن را داشته باشند که از روش لقاح مصنوعی استفاده کنند. لوئیز هم اکنون مادر دو فرزند است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس ملی فرانسه لقاح مصنوعی برای زوج‌های زن همجنسگرا و زنان مجرد را قانونی کرد

یک متخصص زنان و زایمان در هلند پدر بیولوژیکی ۱۷ کودک شناخته شد

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند