Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بلژیک؛ مراسم نخستین سالگرد حملات تروریستی بروکسل

بلژیک؛ مراسم نخستین سالگرد حملات تروریستی بروکسل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در نخستین سالگرد حملات تروریستی ماه مارس ۲۰۱۶ بروکسل، خانواده های قربانیان این حملات، بازماندگان و مقامات رسمی در پایتخت بلژیک مراسمی یادبود قربانیان این حملات را برگزار…

آگهی

در نخستین سالگرد حملات تروریستی ماه مارس ۲۰۱۶ بروکسل، خانواده های قربانیان این حملات، بازماندگان و مقامات رسمی در پایتخت بلژیک مراسمی یادبود قربانیان این حملات را برگزار کردند.

سارا اسماعیل فاضل که خواهرش سبرینا در حمله به ایستگاه مترو مالبک کشته شد در حالی که گریه می کرد خطاب به حاضران گفت:«خواهش می کنم کاری کنید که تمام این جان های زیبا برای هیچ ما را ترک نکرده باشند. به ما قول بدهید مراقب دیگران باشید همانطور که سبرینا آرزو داشت.»

پادشاه بلژیک به اتفاق همسرش در این مراسم شرکت کردند و با خانواده قربانیان دیدار و گفتگو کردند. تمام کسانی که از حملات تروریستی در پاریس، نیس، ترکیه و جاهای دیگر آسیب دیده اند دعوت شده بودند که به این مراسم بیایند.

فیلیپ پادشاه بلژیک در سخنانی در این مراسم گفت: «خانواده هایی هستند با قربانیان بیشماری در سراسر جهان، شما این زخمهای عمیق را که ناشی از جنونی مرگبار است با آنها شریک اید.»

حملات تروریستی سال گذشته بروکسل بدترین حملات در تاریخ بلژیک به شمار می رود.

پیش از ساعت ۸ صبح ۲۲ مارس سال گذشته دو مرد جوان بلژیکی مسلمان خود را به فرودگاه بروکسل رساندند و خودشان را در بخش چک فرودگاه منفجر کردند. یک ساعت بعد نزدیک به مقر اتحادیه اروپا در قلب شهر بروکسل سومین بمبگذار در متروی مالبک دست به حمله زد.

در این حملات ۳۲ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

مراسم یک دقیقه سکوت در فرودگاه بروکسل دقیقا در زمانی که حمله اتفاق افتاد، برگزار شد. همچنین مراسمی به یاد قربانیان این حمله در متروی مالبک برگزار شد.

جاناتان سلیمانی که دوست دخترش در متروی مالبک کشته شد در حاشیه این مراسم گفت: «اولش خیلی سخت بود. تامل کردم که به این مراسم بیایم یا نه، فکر می کنم که بخاطر او باید قوی باشیم. ما باید واقعا قوی باشیم و بر ترس هایمان غلبه کنیم. فکر می کنم که مراسم امروز همراه با خانوادهها اقدامی خوبی بود که با احترام فراوانی برگزار شد.»

در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل، بنای یادبودی برای قربانیان این حملات ساخته شده است.

دامون امبلینگ خبرنگار یورونیوز از بروکسل گزارش می دهد: «بنای یادبودی با این پیام: «زخمی اما هنوز ایستاده ایم». یک سال بعد، بروکسل می خواهد همچنان که در حال سوگواری برای قربانیان این حملات است، پیام همبستگی و مقاومت به دیگران بفرستد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند

کارت‌های خرید مخصوص پناهجویان در آلمان؛ چرا دولت آن را معرفی کرد و آیا باعث تبعیض می‌شود؟

نتایج یک تحقیق: نارضایتی اروپایی‌ها از دموکراسی درحال افزایش است