Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اخبار بروکسل؛ از سالگرد حملات تروریستی بروکسل تا مذاکرات اتحادیه اروپا و ژاپن

اخبار بروکسل؛ از سالگرد حملات تروریستی بروکسل تا مذاکرات اتحادیه اروپا و ژاپن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکسال از حملات تروریستی مرگبار بروکسل می گذرد.

آگهی

یکسال از حملات تروریستی مرگبار بروکسل می گذرد. در جریان عملیات تروریستی در فرودگاه و یکی از ایستگاه های متروی بروکسل ۳۲ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر مجروح شدند. از آن زمان فضای بروکسل تغییر کرده و حضور خودروهای زرهی و نیروهای ارتش در خیابان های پایتخت به امری طبیعی تبدیل شده است. با این حال شاهدان عینی حوادث سال گذشته، هیچ گاه آن لحظات را فراموش نخواهند کرد. جف ورسل مالک یک آبجو سازی در بروکسل یکی از آنهاست که در زمان حملات در فرودگاه بود. او برای یک تلفن از صف پدیرش مسافر بیرون آمد و درست لحظه ای بعد با وقوع انفجار، نفر جلویی او در صف کشته شد. دیمون ایمبلینگ خبرنگار ما در سالگرد این حادثه با او گفتگو کرده است.

جف ورسل می گوید: «هنوز هم نمی توانم درک کنم چرا و چگونه بعضی ها می توانند دست به چنین اعمالی بزنند. برای اینکه در فرودگاه افراد بیگناه زیادی حضور دارند. حس نمی کنم که در کل اوضاع بهتر شده است چون نقطه مشترکی بین چنین افرادی وجود دارد. تقریبا هر روز، همه جا شاهد اتفاقاتی از این دست هستیم و این مسئله مرا آزار می دهد و نگرانم می کند. آینده فرزندم چه خواهد شد. باید با این وضعیت کنار بیاییم و این مرا واقعا ناراحت می کند اصلا نمی خواهم به آن فکر کنم و این چیزی است که بازهم اتفاق خواهد افتاد.»

اکنون مسجل شده که دولت بریتانیا با اجرای ماده ۵۰ معاهده لیسبون مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا را از روز ۲۹ مارس آغاز خواهد کرد. اتحادیه اروپا هم متقابلا برای شروع مذاکرات ابراز آمادگی کرده. دونالد توسک، رییس شورای اروپا در جریان کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن از دیدار رهبران اتحادیه اروپا در ۲۹ آوریل با هدف تصویب «راهنمای» اتحادیه اروپا و آمادگی برای مذاکرات برکسیت خبر داد. حرکتی بسیار مهم پس از دیدار دوجانبه با نخست وزیر ژاپن پیرامون همکاری های اقتصادی. اتحادیه اروپا خواستار وضع مقررات ویژه تجارت آزاد با توکیو تا پایان سال جاری میلادی است.

ماریکو کانکو، از مسئولان واحد رسانه های بین المللی وزارت امور خارجه ژاپن درباره نتایج سفر نخست وزیر این کشور به بروکسل گفت: «ژاپن و اتحادیه اروپا و همین طور آمریکا در حفظ این نظم بین المللی بازیگرانی مسئول و جهانی هستند. وضعیت امنیتی در آسیا در حال حاضر ناگوار است و نخست وزیر آبه موفق شد در مورد جزئیات این مسئله با طرف اروپایی گفتگو کند و همین طور موفق شدیم برهمکاری خود در حفظ ثبات منطقه ای و جهانی تاکید کنیم.»

در ادامه رویدادهای مهم نهادهای اروپایی، فرانز تیمرمانس، معاون کمیسیون اروپا به پرسش نمایندگان عضو کمیته آزادی های مدنی در مورد کیفیت حاکمیت قانون در لهستان پاسخ داد. کمیسیون اروپا دولت ملی گرای ورشو را به نقض دمکراسی و حاکمیت قانون متهم کرده است، بویژه پس از تغییرات دادگاه قانون اساسی این کشور.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم سالگرد حملات بروکسل برگزار می شود

یک سال از حملات مرگبار بروکسل گذشت

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند