Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

همه پرسی ایتالیا و بیم قدرت گرفتن احزاب افراطی مخالف اتحادیه اروپا

همه پرسی ایتالیا و بیم قدرت گرفتن احزاب افراطی مخالف اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهروندان ایتالیا روز یکشنبه در همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور شرکت خواهند کرد.

آگهی

شهروندان ایتالیا روز یکشنبه در همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور شرکت خواهند کرد. ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا با برگزاری این همه پرسی دست به ریسک خطرناکی زده است.

آقای رنزی عنوان کرده که اگر مردم به اصلاحات مدنظرش نه بگویند، استعفا خواهد داد، امری که می تواند موجب بی ثباتی ایتالیا و کل اروپا شود.

جیوانی کولو، شهروند ایتالیایی ساکن بروکسل در این زمینه گفت: «رای منفی به این اصلاحات موجب زیر سئوال رفتن مشروعیت دولت و قدرت گرفتن اپوزیسیون می شود. برخی هم اغراق می کنند، مثلا می گویند که بانکها دیگر در ایتالیا سرمایه گذاری نمی کنند، یا اینکه اتحادیه اروپا، ایتالیا را به چشم یک کشور درجه دو می بیند.»

اگر رای نه پیروز شود و آقای رنزی استعفا دهد به احتمال زیاد ایتالیا به سمت انتخابات زودهنگام خواهد کرد، انتخاباتی که احتمال می رود پیروزش پوپولیست ها، ملی گراها و مخالفان اروپای واحد باشند.

ماریو تلو از “مرکز مطالعات اروپا” در این باره گفت: «رای منفی را می تواند در چارچوب رشد دیدگاه ملی گرایانه، پوپولیسم و حمایت گرایانه تحلیل کرد، دیدگاهی که در دمکراسی ها غربی در حال گسترش است. قربانیان جهانی شدن در حال رای دادن به احزاب افراطی و ملی گرا هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اخبار از بروکسل؛ همه پرسی اصلاح قانون اساسی در ایتالیا

ایتالیا؛ استدلال موافقان و مخالفان برگزاری همه پرسی اصلاحات قانون اساسی

دیدگاه مخالفان اعمال اصلاحات در قانون اساسی ایتالیا