ناتو برای مقابله با حملات سایبری از شرکتهای خصوصی کمک می گیرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ناتو برای مقابله با حملات سایبری از شرکتهای خصوصی کمک می گیرد

بیش از هزار شرکت فعال در بخش فضای سایبری، محصولات خود را در نمایشگاه دو روزه شهر مونس بلژیک در معرض دید مسئولان ناتو قرار دادند.

چین و روسیه، رقبای اصلی ناتو برای تامین تجهیزات خود به شرکتهای دولتی متکی هستند، اما ناتو تصمیم گرفته با شرکتهای خصوصی کار کند.

یان وست، رئیس بخش امنیت سایبری ناتو در این زمینه گفت: «به سمت خصوصی سازی نمی رویم، ولی شرکتهای بزرگ را به رسمیت شناختیم. کشورها نمی توانند به تنهایی از پس این موضوع برآیند. کشورهای مختلف و همچنین ما به کمک شرکتها نیاز داریم. به تجربه، نوآوری و راه حل های آنها نیاز داریم. برای مقابله با خطرهای که جهان را تهدید می کند به راه حل احتیاج داریم. ناتو هم مثل بقیه سازمانهاست.»

ناتو برنامه بلند مدتی برای سرمایه گذاری در بخش تامین امنیت سایبری دارد.

آندره بکتوف، گزارشگر یورونیوز در بلژیک در این باره گفت: «اعضای ناتو در نشست ورشو تصمیم به سرمایه گذاری در بخش تامین امنیت فضای سایبری گرفتند. پس از نیروی زمینی، دریایی و هوایی، نیروی سایبری چهارمین نیروی ناتو خواهد بود. در آن نشست ۷۰ میلیون یورو برای مبارزه با خطرات کامپیوتری و هکرها در نظر گرفته شد. حال نوبت شرکتهاست تا محصولات خود مانند این موبایل غیر قابل نفوذ را برای فروش ارائه کنند.»