نخست وزیر اسلواکی: در موضوع مهاجرت نقش یک میانجی صادق را ایفا می کنیم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نخست وزیر اسلواکی: در موضوع مهاجرت نقش یک میانجی صادق را ایفا می کنیم

اسلواکی روز جمعه رسما ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده گرفت.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا که به براتیسلاوا، پایتخت این کشور سفر کرده، بار دیگر خطاب به دولتمردان بریتانیایی گفت: «پیش از دریافت درخواست رسمی جدایی از طرف بریتانیا، مذاکراتی با این کشور صورت نخواهد گرفت. از مقامات این کشور می خواهیم مواضع خود را به شکل روشن اعلام کنند.»

رابرت فیسو، نخست وزیر اسلواکی درباره چالشهای دوران ریاست شش ماهه کشورش بر اتحادیه اروپا اظهار داشت: «می دانیم که دوران ریاست ما بر اتحادیه اروپا، تحت تاثیر بحران پناهجویان و برکسیت قرار خواهد داشت. با این وجود تاکید می کنم، دولت جمهوری اسلواکی امیدوار است نقش یک میانجی صادق را در موضوع مهاجرت ایفا کند.»

یکی از شهروندان اسلواکی در زمینه نفوذ این کشور در اروپا می گوید: «فکر نکنم اسلواکی در سطح اتحادیه اروپا نفوذ زیادی داشته باشد. بریتانیا مطمئنا اتحادیه را ترک می کند و آنها هم نمی توانند کاری انجام دهند.»

شهروند دیگری می افزاید: «امیدوارم اسلواکی در این مدت، روابط اقتصادی خود با دیگر کشورها را گسترش دهد.»

شاندور ژیروش، خبرنگار اعزامی یورونیوز به اسلواکی می گوید: «همه پرسی در بریتانیا و اجلاس سران اتحادیه موجب شد تا اسلواکی یک روز پیش از آغاز مسئولیتش برنامه کاری خود را نهایی کند. وضعیت سیاسی در اروپا متغیر است و هر روز اتفاق تازه ای می افتد.»