یونکر: امیدوارم دولت آینده بریتانیا درخواست جدایی را هر چه زودتر ارائه کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Mohsen Salehi
یونکر: امیدوارم دولت آینده بریتانیا درخواست جدایی را هر چه زودتر ارائه کند

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا پس از پایان نشست سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری حاضر شد و به پرسشهای خبرنگاران پاسخ داد.

او اظهار داشت: «نمی توان از تمام مزایای عضویت در اتحادیه استفاده کرد، اما هزینه ای نداد. آن هم زمانی که می خواهیم همکاری های خود را تا جایی که امکان دارد افزایش دهیم. دولت بعدی بریتانیا باید روی این موضوع به شکل جدی فکر کند.»

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا هم گفت که نخست وزیر آینده بریتانیا اگر طرفدار ماندن در اتحادیه باشد دو هفته و اگر هوادار خروج، یک روز مهلت دارد تا با استناد به ماده پنجاه پیمان لیسبون درخواست جدایی کشورش از اتحادیه را به شکل رسمی ارائه کند.

او بیان کرد: «نمی دانم چرا کسانی که از ایده خروج حمایت می کردند نمی توانند به ما بگویند دقیقا چه چیزی می خواهند. امیدوارم دولت آینده بریتانیا درخواست جدایی را هر چه زودتر ارائه کند.»

ایزابل داسیلوا، گزارشگر یورونیوز در بروکسل گفت: «جلسه روز چهارشنبه سران بدون حضور دیوید کامرون و تنها با حضور بیست و هفت عضو اتحادیه برگزار می شود. رهبران درباره نوع روابطی که می خواهند با بریتانیا داشته باشند، حفظ همبستگی کشورهای عضو و جلوگیری از خروج عضوی دیگر به گفتگو خواهند پرداخت.»