Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا در یک نگاه؛ «برکسیت» یا دوراهی عقل و احساس

اتحادیه اروپا در یک نگاه؛ «برکسیت» یا دوراهی عقل و احساس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عضو اتحادیه اروپا بمانیم یا نه؟ این پرسشی است که مردم بریتانیا در همه پرسی پیش رو باید به آن پاسخ دهند.

آگهی

عضو اتحادیه اروپا بمانیم یا نه؟ این پرسشی است که مردم بریتانیا در همه پرسی پیش رو باید به آن پاسخ دهند. در حالی که حمله مرگبار به نماینده بریتانیا، کارزار ماندن را تقویت کرده، اتحادیه اروپا را نیز در بهت فرو برده است.

بعد از ظهر پنج شنبه بود و جو کاکس، نماینده پارلمان بریتانیا از حزب کارگر، ریاست نشستی را در چهارچوب کارزار ماندن در اتحادیه اروپا بر عهده داشت و سپس، آن اتفاق شوم افتاد.

از سوی دیگر همسر نماینده کشته شده بریتانیایی ضمن حرکت نمادین با قایق بر روی رودخانه تیمز لندن، حمایت خود از ماندن در اتحادیه را اعلام کرد.

جمله برگزیده هفته، نقل قول یک شهروند بریتانیایی است که گفت: «دلم می گوید برویم، عقلم می گوید بمانیم.»

بسیاری از شهروندان میان دو راهی عقل و احساس مانده اند. در این میان طرفداران هر دو گروه می کوشند تا افراد مردد را جذب کنند.

بدترین و بهترین هواداران جام ملت های اروپا

و اما بدترین های هفته: طرفداران آشوبگر روسیه و انگلیس در جام ملت های اروپا که در خیابان های مارسی در جنوب و بعد از آن در شهر لیل در شمال فرانسه صحنه هایی از وحشت و خشونت آفریدند.

خوب های هفته گذشته طرفداران تیم ایسلند بودند که در قالب گروههای بزرگ آمدند تا تیمشان را تشویق کنند. تیمی که برای نخستین بار به یک دوره مسابقات بزرگ بین المللی آمده است. آنها ۲۷ هزار نفر هستند، یعنی در حدود یک چهارم کل جمعیت کشورشان!

گفتگوی هفته: اروپا نباید از حقوق بشر دور شود

جو کاکس، سیاستمدار بریتانیایی که روز پنج شنبه کشته شد، در توسعه فعالیت سازمان آکسفم در کشورش و نیز در بروکسل نقش زیادی داشت. درست پیش از کشته شدن او، گرگوار لوری خبرنگار یورونیوز با وینی بیانیما، مدیر اجرایی این سازمان خیریه بین المللی گفتگو کرد. در این گفتگو خانم بیانیما ضمن انتقاد از سیاست مهاجرتی اروپا، از اتحادیه اروپا خواست که به کشورهای فقیر میزبان پناهجویان کمک کند.

هفته آینده در اروپا

برخی از مهمترین تحولات پیش رو در اروپا را مرور می کنیم:

روز پنج شنبه رأی دهندگان بریتانیایی برای ماندن در اتحادیه اروپا یا خروج از آن در حوزه های همه پرسی وعده دارند. قرار است نتیجه این همه پرسی که پس لرزه های آن قطعا به آن سوی کانال مانش هم خواهد رسید، روز جمعه اعلام شود.

شنبه روز انتخابات ریاست جمهوری در ایسلند است و باید ببینیم آیا آن یک چهارم جمعیت کشور که هم اکنون در فرانسه هستند، تا آن تاریخ بازمی گردند یا نه.

و بالاخره یکشنبه ششم تیر ماه، روز انتخابات پارلمانی در اسپانیاست. در انتخابات ۲۹ آذر سال گذشته هیچ گروهی حائز اکثریت آرا برای تشکیل دولت نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت اسپانیا پس از رای دادگاه علیه قرنطینه مادرید، وضعیت اضطراری اعلام کرد

طرح گشایش اقتصادی در دست‌انداز؛ نوسان صعودی دلار به بازار تهران بازگشت

بیشتر افراد آزمایش شده در برگامو ایتالیا پادتن کرونا دارند