Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سرنوشت نمایندگان بریتانیایی پارلمان اروپا در صورت خروج از اتحادیه

سرنوشت نمایندگان بریتانیایی پارلمان اروپا در صورت خروج از اتحادیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چه سرنوشتی در انتظار نمایندگان این کشور در نهادهای اروپا خواهد بود؟ الکساندر گراف لامبسدورف، نماینده آلمانی پارلمان با اشاره به مدت زمان ۲ ساله مذاکرات پیش رو

آگهی

در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، چه سرنوشتی در انتظار نمایندگان این کشور در نهادهای اروپا خواهد بود؟

الکساندر گراف لامبسدورف، نماینده آلمانی پارلمان با اشاره به مدت زمان ۲ ساله مذاکرات پیش رو گفت: «به نظر من در این مدت (حداقل ۲ سال) نمایندگان و کمیسرهای بریتانیایی باید به کارشان ادامه دهند و مدافع منافع اروپا باشند و نه مدافع منافع کشورشان.»

بریتانیا ۷۳ نماینده در پارلمان اروپا دارد. ۲۴ نفر از این افراد عضو حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ)، ۲۰ تن عضو حزب کارگر، ۱۹ نفر عضو حزب محافظه کار و ۱۰ تن هم اعضای احزاب دیگر هستند.

ریچارد کوربیت، نماینده بریتانیایی پارلمان، با نظر همتای آلمانی خود همراه نیست و معتقد است که نمایندگان کشورش خود را از بحث های مرتبط با آینده اتحادیه کنار خواهند کشید: «احتمالا اکثر نمایندگان بریتانیایی در رای گیری هایی که مربوط به آینده اتحادیه است شرکت نمی کنند زیرا دیگر عضو آن نیستند. در مقابل در رای گیریهای مربوط به امور جاری مانند بودجه امسال شرکت می کنیم چرا که هنوز داریم حق عضویت خود را پرداخت می کنیم.»

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا بر این باور است که نمایندگان حزب استقلال به رهبری نایجل فاراژ، دیگر به پارلمان باز نخواهند گشت. او بیان کرد: «کسانی مانند اعضای حزب استقلال که خواهان رفتن هستند، احتمالاً تا زمانی که قانون مشخص کرده صبر نخواهند کرد. آنها سریعا خواهند رفت و دیگر هم به پارلمان اروپا باز نمی گردند.»

در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه، نمایندگان این کشور بر اساس قانون باید با همتایان خود وارد مذاکراتی شوند که حداقل ۲ سال طول خواهد کشید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رابطه بریتانیا با اتحادیه اروپا در گروی یک همه پرسی تاریخی

مارتین شولتز: وضعیت اتحادیه اروپا اسفناک است

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند