Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

طرح حذف روادید برای اتباع ترکیه و سختگیری پارلمان اروپا

طرح حذف روادید برای اتباع ترکیه و سختگیری پارلمان اروپا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک هفته مانده به انتشار گزارش کمیسیون اروپا درباره شرایط حذف روادید برای اتباع ترکیه، نمایندگان پارلمان اروپا از کمیسیون خواستند تا در مورد این شرایط

آگهی

یک هفته مانده به انتشار گزارش کمیسیون اروپا درباره شرایط حذف روادید برای اتباع ترکیه، نمایندگان پارلمان اروپا از کمیسیون خواستند تا در مورد این شرایط کوتاه نیاید.

المار بروک نماینده راستگرای آلمان در پارلمان اروپا گفت: «حذف روادید تنها در صورت قبول شرایط از سوی ترکیه عملی می شود. اگر شرایط قبول نشود، طرح دوباره ملغی می گردد.»

سوفیا اینت ولد، نماینده لیبرال هلند در پارلمان اروپا هم گفت: «گروه پارلمانی ما در اصل با طرح حذف روادید مشکلی ندارد، اما نباید انتظار داشته باشند که این کار تنها از طرف ما انجام شود. اگر دولت ترکیه قصد دارد پارلمان اروپا را متقاعد کند که به حذف روادید رأی بدهد، سرکوب روزنامه نگاران راهبرد درستی برای آن نیست.»

اما فرانس تیمرمنس، معاون کمیسیون اروپا که سعی دارد نمایندگان را برای این طرح متقاعد کند، معتقد است که اینک توپ در زمین آنکارا است. وی می گوید: «حالا نوبت ترکیه است. آنها باید ۷۲ شرط را بپذیرند و گفته اند که قادر به عملی کردن این شرایط هستند. ما هم منتظر می مانیم تا تصمیم خودمان را بگیریم. شرایط ما جدی است و برای سرگرمی نیست.»

کمیسیون گزارش خود در این مورد را چهارشنبه منتشر می کند. طرح حذف روادید در عوض قبول پناهجویان حاضر در یونان از سوی ترکیه عملی خواهد شد، اما ترکیه تهدید کرده که ممکن است این توافق را رعایت نکند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا که به جانبداری از اسرائیل متهم بود: غزه و بشریت دیگر تحمل خونریزی را ندارند

طنز و شوخی با ترور نافرجام ترامپ؛ آیا آزادی بیان در آلمان استانداردی دوگانه دارد؟

نامه‌ هشدارآمیز اوربان به سران اروپا: ترامپ پیش از برگزاری مراسم تحلیف تکلیف اوکراین را روشن می‌کند