واکنش جامعه مسلمانان بروکسل به حمله های تروریستی

واکنش جامعه مسلمانان بروکسل به حمله های تروریستی
نگارش از Euronews

به نشانه احترام به قربانیان حمله های تروریستی و اعلام همبستگی با دیگر شهروندان اروپایی، جامعه مسلمانان بروکسل در اقدامی نمادین پرچمهای بلژیک و

به نشانه احترام به قربانیان حمله های تروریستی و اعلام همبستگی با دیگر شهروندان اروپایی، جامعه مسلمانان بروکسل در اقدامی نمادین پرچمهای بلژیک و اتحادیه اروپا را روز پنجشنبه بر دیوار و پنجره های مسجد بروکسل نصب کردند.

زن جوان مسلمانی می گوید: «به خاطر اتفاقات روز سه شنبه بسیار متاثر هستم. در وسایل حمل و نقل عمومی بودم که حادثه روی داد. به ویژه به عنوان یک مسلمان متاثرم. زیرا ما مسلمانان همیشه مورد سوء ظن هستیم.»

دختر جوان دیگری می گوید: «کسانی که مرتکب چنین کاری شدند مسلمان نیستند. اسلام، مذهب صلح و دوست داشتن است و با خشونت میانه ای ندارد.»

در همین حال امام جماعت مسجد بزرگ بروکسل نیز در واکنش به حمله های تروریستی با اشاره به برنامه های آتی این مسجد گفت: «دیگر محکوم کردن کارساز نیست. باید با سرعت عمل بیشتری تلاش کرد. برای همین نیز ما به صورت نمادین دست به این کار زدیم. اینجا در مرکز اسلامی بروکسل برنامه ای در زمینه افراط گرایی و تعصب مذهبی خواهیم داشت.»

شارل سلامه، خبرنگار یورونیوز در پایتخت بلژیک می گوید: «پیش بینی می شود فردا پیش از مراسم نماز جمعه، در حدود ۲ هزار نفر از مسلمانان برای محکوم کردن حمله های روز سه شنبه در مسجد بزرگ بروکسل گرد هم آیند.»

پیش از این، روز سه شنبه، جامعه امامان جماعت بلژیک حمله به فرودگاه بروکسل و ایستگاه مترو مالبک را محکوم کرده بودند.

مطالب مرتبط