واکنش جامعه مسلمانان بروکسل به حمله های تروریستی

واکنش جامعه مسلمانان بروکسل به حمله های تروریستی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به نشانه احترام به قربانیان حمله های تروریستی و اعلام همبستگی با دیگر شهروندان اروپایی، جامعه مسلمانان بروکسل در اقدامی نمادین پرچمهای بلژیک و

آگهی

به نشانه احترام به قربانیان حمله های تروریستی و اعلام همبستگی با دیگر شهروندان اروپایی، جامعه مسلمانان بروکسل در اقدامی نمادین پرچمهای بلژیک و اتحادیه اروپا را روز پنجشنبه بر دیوار و پنجره های مسجد بروکسل نصب کردند.

زن جوان مسلمانی می گوید: «به خاطر اتفاقات روز سه شنبه بسیار متاثر هستم. در وسایل حمل و نقل عمومی بودم که حادثه روی داد. به ویژه به عنوان یک مسلمان متاثرم. زیرا ما مسلمانان همیشه مورد سوء ظن هستیم.»

دختر جوان دیگری می گوید: «کسانی که مرتکب چنین کاری شدند مسلمان نیستند. اسلام، مذهب صلح و دوست داشتن است و با خشونت میانه ای ندارد.»

در همین حال امام جماعت مسجد بزرگ بروکسل نیز در واکنش به حمله های تروریستی با اشاره به برنامه های آتی این مسجد گفت: «دیگر محکوم کردن کارساز نیست. باید با سرعت عمل بیشتری تلاش کرد. برای همین نیز ما به صورت نمادین دست به این کار زدیم. اینجا در مرکز اسلامی بروکسل برنامه ای در زمینه افراط گرایی و تعصب مذهبی خواهیم داشت.»

شارل سلامه، خبرنگار یورونیوز در پایتخت بلژیک می گوید: «پیش بینی می شود فردا پیش از مراسم نماز جمعه، در حدود ۲ هزار نفر از مسلمانان برای محکوم کردن حمله های روز سه شنبه در مسجد بزرگ بروکسل گرد هم آیند.»

پیش از این، روز سه شنبه، جامعه امامان جماعت بلژیک حمله به فرودگاه بروکسل و ایستگاه مترو مالبک را محکوم کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجربه‌های اروپایی؛ چگونه کشورها از زنان قربانی خشونت خانگی حمایت مالی، درمانی و حقوقی می‌کنند؟

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد