Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

سازمان عفو بین الملل: انسانیت مشروط یعنی فقدان انسانیت

سازمان عفو بین الملل: انسانیت مشروط یعنی فقدان انسانیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز پنجشنبه، رهبران اتحادیه اروپا به امید یافتن راه حلی که بتواند با کمک ترکیه بحران مهاجر به اروپا را حل کند، وارد بروکسل شدند. الکسیس سیپراس، نخست

آگهی

روز پنجشنبه، رهبران اتحادیه اروپا به امید یافتن راه حلی که بتواند با کمک ترکیه بحران مهاجر به اروپا را حل کند، وارد بروکسل شدند.

الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، در بدو ورود به کنفرانس گفت: “امیدوارم امروز به توافقی معتبر دست یابیم تا بتوانیم سیل مهاجر غیرقانونی از ترکیه به جزایر یونان را قطع کنیم.”

در این میان، قبرس می گوید اگر ترکیه این کشور را برسمیت نشناسد، هر نوع توافق در این مورد را وتو خواهد کرد.

نیکوس آناستازیادس، رئیس جمهور قبرس در یک مصاحبه اختصاصی با یورونیوز گفت: “اگر ترکیه در چهارچوب پروتوکل آنکارا به تعهداتش عمل کند، مسئله ای در راه آغاز مذاکرات (عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا) وجود نخواهد داشت. اما، در فقدان آن، کاری از دست ما بر نمی آید.”

در این میان، روز پنجشنبه، سازمان عفو بین الملل، با شعار: “جان آوارگان را معامله نکنید“، در خارج از محل کنفرانس سران در بروکسل، به توافق با ترکیه اعتراض کرد.

ایورنا مک گوان، از سازمان عفو بین الملل گفت: “آنچه بسیاری از ما که به عدالت، آزادی و شرف مردم معتقدیم، از آن شرم کرده ایم این نظریه است که در مقابل هر سوری که جانش را در قایقهای نا امن به خطر می اندازد – یادتان باشد بسیاری از آنها کودکند – تا به یونان برسد، تنها یک جا، آنهم با شرط و شروط به سوری دیگری داده می شود. این اخلاقا وحشتناک است: انسانیت مشروط، یعنی فقدان انسانیت.” اما، رهبران اروپا که از حل بحران مهاجر عاجز مانده اند، می گویند چاره ای جز دستیابی به توافقی در این جهت با ترکیه وجود ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز نشست رهبران اروپا با محور بررسی بحران مهاجران

شهر چشمه ترکیه، میزبان پناهجویان به جای گردشگران

دور دوم نشست ترکیه و اتحادیۀ اروپا بر سر مهاجران برگزار می شود