آغاز نشست رهبران اروپا با محور بررسی بحران مهاجران

آغاز نشست رهبران اروپا با محور بررسی بحران مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای چندمین بار در ماه های اخیر در بروکسل گرد هم آمدند. همانند نشستهای اخیر اعضای اتحادیه اروپا، مواجهه با بحران

آگهی

مقامهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای چندمین بار در ماه های اخیر در بروکسل گرد هم آمدند. همانند نشستهای اخیر اعضای اتحادیه اروپا، مواجهه با بحران پناهجویان، محور اصلی این گردهمایی است.

انتظار می رود که پیشنهاد ترکیه درباره بحران پناهجویان یکی از بحثهای مهم این نشست دوروزه باشد.

مارک روته، نخست وزیر هلند به خبرنگاران گفت: «ما باید به توافق دست پیدا کنیم. در غیر این صورت وضعیت یونان همچنان دشوار خواهد ماند و با بسته شدن مسیر بالکان بحران انسانی تشدید می شود. حالا کسی نمی تواند از یونان خارج شود و بسیار ضروری است که به توافق برسیم.»

براساس پیشنهاد دولت ترکیه به ازای هر یک مهاجر غیرقانونی که از اتحادیه اروپا به ترکیه برگردانده می شود، اتحادیه اروپا باید یک پناهجوی سوریه ای را به عنوان مهاجر قانونی بپذیرد.

البته احتمالا امتیازهای دیگری که ترکیه به دنبال آن است در مذاکرات مطرح خواهد شد. از جمله تسریع روند بررسی درخواست ترکیه مبنی بر پیوستن به اتحادیه اروپا و لغو ویزای اروپا برای شهروندان ترکیه ای.

در پی بالا گرفتن بحران جنگ داخلی در سوریه و قدرت گرفتن داعش در عراق و سوریه، شمار زیادی از مردم این دو کشور برای رسیدن به کشورهای غربی و شمالی اروپا از مسیر ترکیه و یونان راهی اروپا می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهر چشمه ترکیه، میزبان پناهجویان به جای گردشگران

دور دوم نشست ترکیه و اتحادیۀ اروپا بر سر مهاجران برگزار می شود

پلیس بروکسل مانع برپایی گردهم‌آیی بزرگ ملی‌گرایان اروپایی شد