Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمیسیون اروپا بار دیگر خواستار اجرای پیمان شنگن شد

کمیسیون اروپا بار دیگر خواستار اجرای پیمان شنگن شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ترکیه روز دوشنبه در بروکسل درباره بحران پناهجویان گفتگو خواهند کرد. در آستانه این اجلاس کمیسیون اروپا بار دیگر

آگهی

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ترکیه روز دوشنبه در بروکسل درباره بحران پناهجویان گفتگو خواهند کرد. در آستانه این اجلاس کمیسیون اروپا بار دیگر خواستار اجرای پیمان شنگن شد.

دیمیتریس آوراموپولوس، کمیسر مهاجرت و امور داخلی گفت: «برای اینکه مرزهای داخلی اتحادیه همچنان باز بماند باید مرزهای بیرونی را کاملا کنترل کرد. از کسانی که قوانین بین المللی پناهجوی شامل آنها می شود پذیرایی می کنیم و بقیه افراد را به کشورهایشان برمی گردانیم.»

بر اساس آمار کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اکثر مهاجرانی که در سال جدید میلادی از طریق دریا به اروپا آمدند همچنان در یونان هستند و خاک این کشور را ترک نکردند.

ونسان کوشتیل، نماینده کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در اروپا اظهار داشت: «مرتب تکرار می کنند که مهاجران غیرقانونی به یونان می آید. کمیساریای عالی سازمان ملل از شنیدن این حرف خسته شده است. در حقیقت، ۴۸ درصد افرادی که به یونان می آیند سوری و اکثر آنها هم آورگان حلب هستند. امیدواریم در اجلاس روز دوشنبه اتحادیه اروپا و ترکیه بر سر اجرای “برنامه مشترک” توافق حاصل شود.»

در ۴۸ ساعته گذشته بیش از ۴ هزار پناهجو با عبور از دریای اژه خود را به یونان رسانده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان و کودکان بی سرپرست سوری در آقچه قلعه ترکیه

دیدار رهبران آلمان و فرانسه در آستانه اجلاس سران اروپا درباره بحران سوریه و پناهجویان

هم پیمانی دانمارک، سوئد و آلمان در نقض موقت پیمان شنگن