Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

هم پیمانی دانمارک، سوئد و آلمان در نقض موقت پیمان شنگن

هم پیمانی دانمارک، سوئد و آلمان در نقض موقت پیمان شنگن
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با ادامه بحران پناهجویان در اروپا، دولت دانمارک طرح موقت کنترل گذرنامه ها در مرز خود با آلمان را دست کم تا ده روز دیگر تمدید کرد. از زمان آغاز کنترل

آگهی

با ادامه بحران پناهجویان در اروپا، دولت دانمارک طرح موقت کنترل گذرنامه ها در مرز خود با آلمان را دست کم تا ده روز دیگر تمدید کرد. از زمان آغاز کنترل های مرزی دانمارک در روز چهارم ژانویه، این سومین بار است که دولت کپنهاگ این کنترل ها را تمدید می کند. دلیل این تصمیم دانمارک اعمال کنترل مرزی از سوی سوئد در مرز با این کشور است.

توماس دو مزیر، وزیر خارجه آلمان با تصمیم دانمارک و سوئد همراهی کرد. او گفت: «تا امروز کنترل دائمی مرزهای شنگن ممنوع بود و اگر شما می خواستید این کار را بکنید، نیاز به رایزنی ویژه ای بود. اما پیشنهاد کمیسیون اروپا در مورد تروریسم آن است که این کنترل های دائمی قاعده مند شوند تا بتوان موارد استثنا هم قائل شد. این نکته مهمی است و ما از آن حمایت می کنیم.»

از سوی دیگر بنیاد برتلزمان آلمان روز دوشنبه نتیجه پژوهشی را منتشر کرد که مطابق آن، در صورت از بین رفتن پیمان شنگن و برقراری مجدد کنترل های مرزی، کشورهای عضو این پیمان تا سال ۲۰۲۵ مجبور به تحمل هزینه ای معادل ۱.۴ تریلیون یورو خواهند شد. از این میزان ضرر، ۲۳۵ میلیارد یورو سهم آلمان و ۲۴۴ میلیارد یورو سهم فرانسه خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا آنلاین شدن روند درخواست ویزای شنگن به نفع متقاضیان سفر به اروپا خواهد بود؟

نفری «۵۰۰ یورو» برای وقت ویزا؛ در سفارت فرانسه در تهران چه خبر است؟

پایان ۱۳ سال انتظار؛ بلغارستان و رومانی «به طور محدود» به منطقه شنگن پیوستند