Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس شورای اروپا خواستار باز شدن مرزها شد

رئیس شورای اروپا خواستار باز شدن مرزها شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، روز سه شنبه در اتریش خواستار باز شدن مرزها شد. اتریش و برخی از کشورهای حوزه بالکان یا مرزهای خود را کاملا بستند و یا

آگهی

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، روز سه شنبه در اتریش خواستار باز شدن مرزها شد. اتریش و برخی از کشورهای حوزه بالکان یا مرزهای خود را کاملا بستند و یا اینکه محدودیتهایی را برای عبور پناهجویان در نظر گرفتند.

آقای توسک با اشاره به لزوم رعایت پیمان شنگن گفت: «نسبت به پیامدهای انسانی تصمیمات خود مسئول هستیم. یونان بیش از همه به کمک احتیاج دارد. شمار پناهجویان در یونان در حال افزایش است. آنها قصد ماندن در آن کشور را ندارند و امیدوارند که با عبور از یونان به دیگر کشورهای اروپایی بروند.»

از سوی دیگر، ورنر فایمان، صدراعظم اتریش ضمن دفاع از سیاستهای کشورش اظهار داشت: «اتریش گذرگاهی برای رسیدن به آلمان نیست. مقامات اتریش همواره گفته اند که مخالف عبور پناهجویان از این کشورند. پیمان شنگن و همکاری با دیگر کشورهای اروپایی برای ما مهم است. به همین دلیل، خواستار ایجاد مقرارتی واضح برای کنترل مرزهای اتحادیه اروپا هستیم.»

آقای توسک در ادامه تلاش خود برای ایجاد هماهنگی میان اعضای اتحادیه اروپا به اسلوونی، کرواسی، مقدونیه و یونان سفر می کند. هم اکنون بیش از هفت هزار پناهجو پشت موانع مرزی بین یونان و مقدونیه متوقف شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعلام جشن سوسیالیست‌ها؛ حزب راست افراطی «وُکس» اسپانیا از دولت‌های ائتلافی ۵ منطقه کناره‌گیری کرد

ترکش‌ سفر اوربان به مسکو؛ برخی اعضای اتحادیه اروپا وزرایشان را به جلسات با ریاست مجارستان نمی‌فرستند

دومین فراکسیون راست افراطی پارلمان اروپا با همکاری حزب «آلترناتیو برای آلمان» تشکیل شد