رئیس شورای اروپا خواستار باز شدن مرزها شد

رئیس شورای اروپا خواستار باز شدن مرزها شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، روز سه شنبه در اتریش خواستار باز شدن مرزها شد. اتریش و برخی از کشورهای حوزه بالکان یا مرزهای خود را کاملا بستند و یا

آگهی

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، روز سه شنبه در اتریش خواستار باز شدن مرزها شد. اتریش و برخی از کشورهای حوزه بالکان یا مرزهای خود را کاملا بستند و یا اینکه محدودیتهایی را برای عبور پناهجویان در نظر گرفتند.

آقای توسک با اشاره به لزوم رعایت پیمان شنگن گفت: «نسبت به پیامدهای انسانی تصمیمات خود مسئول هستیم. یونان بیش از همه به کمک احتیاج دارد. شمار پناهجویان در یونان در حال افزایش است. آنها قصد ماندن در آن کشور را ندارند و امیدوارند که با عبور از یونان به دیگر کشورهای اروپایی بروند.»

از سوی دیگر، ورنر فایمان، صدراعظم اتریش ضمن دفاع از سیاستهای کشورش اظهار داشت: «اتریش گذرگاهی برای رسیدن به آلمان نیست. مقامات اتریش همواره گفته اند که مخالف عبور پناهجویان از این کشورند. پیمان شنگن و همکاری با دیگر کشورهای اروپایی برای ما مهم است. به همین دلیل، خواستار ایجاد مقرارتی واضح برای کنترل مرزهای اتحادیه اروپا هستیم.»

آقای توسک در ادامه تلاش خود برای ایجاد هماهنگی میان اعضای اتحادیه اروپا به اسلوونی، کرواسی، مقدونیه و یونان سفر می کند. هم اکنون بیش از هفت هزار پناهجو پشت موانع مرزی بین یونان و مقدونیه متوقف شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موافقت اتحادیه اروپا با نخستین قانون مبارزه با خشونت علیه زنان؛ بر سر تعریف تجاوز جنسی توافق نشد

توافق بر سر «تقویت» حوزه شنگن؛ کمیسیون اروپا استقبال کرد

توضیحات خواهر دیپلمات سوئدی به یورونیوز درباره نحوه تماس با او در اوین: یوهان مهره بازی سیاسی شده