Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بریتانیا چه امتیازاتی از اتحادیه اروپا گرفت؟

بریتانیا چه امتیازاتی از اتحادیه اروپا گرفت؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تفصیلی دیمون آمبلینگ، گزارشگر یورونیوز در بروکسل گفت: «بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از انجام گفتگوهای فشرده در محل شورای اروپا در بروکسل، درباره

آگهی

گزارش تفصیلی

دیمون آمبلینگ، گزارشگر یورونیوز در بروکسل گفت: «بریتانیا و اتحادیه اروپا پس از انجام گفتگوهای فشرده در محل شورای اروپا در بروکسل، درباره اصلاحات پیشنهادی لندن به توافق رسیدند. مخالفان اتحادیه اروپا هم شروع به انتقاد از این توافق کردند. اما محتوای این توافق چیست و چه تغییراتی در روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا ایجاد می کند؟»

در پایان اجلاس سران اتحادیه اروپا، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا موفق به کسب امتیاز در چهار بخش مختلف شد.

نخست اینکه، مقررات مربوط به کمکهای اجتماعی به مهاجران اروپایی تغییر می کند. بر اساس این تغییر مهاجران برای اینکه بتوانند از تمامی مزایای خدمات اجتماعی بهره ببرند، باید حداقل چهار سال در بریتانیا کار کنند.

تلاش رهبران کشورهای شرق اروپا موجب شده تا این مقررات تنها مشمول مهاجران تازه وارد شود و نه کسانی که هم اکنون در بریتانیا زندگی می کنند.

دوم اینکه واحد پولی پوند در کنار واحد پولی یورو به رسمیت شناخته می شود. این بدان معناست که کشورهای حوزه پولی یورو باید در تصمیمات خود منافع مالی لندن را هم در نظر بگیرند.

سوم آنکه، روند ادغام سیاسی بریتانیا در اتحادیه اروپا متوقف می شود. شارل میشل، نخست وزیر بلژیک مخالف این خواسته بود، ولی در نهایت سران دیگر کشورهای عضو آن را پذیرفتند و تاکید کردند که این معافیت تنها مختص بریتانیاست و کشورهای دیگر نمی توانند از آن بهره ببرند.

و در آخر، قدرت بیشتری به پارلمانهای کشورهای عضو واگذار می شود. یعنی اینکه نمایندگان پارلمان قدرت رد قوانین اروپایی را خواهند داشت.

مقامات اروپایی گفتند که در صورت رای بریتانیا به خروج از اتحادیه، این توافق که آقای کامرون آن را بسختی به دست آورد لغو خواهد شد.

حال نوبت شهروندان بریتانیاست تا تصمیم نهایی را برای ماندن و یا خروج از اتحادیه اروپا بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عالی‌ترین دادگاه اتحادیه اروپا مجارستان را تا زمان رعایت قوانین پناهدگی اتحادیه روزانه یک میلیون یورو جریمه کرد

وضع تعرفه واردات خودروهای الکتریکی چینی از جیلی تا تسلا و بی‌ام‌و؛ کمیسیون اروپا نرخ‌ها را اعلام کرد

از زندان‌ تا پارلمان؛ چگونه دو حبس‌کشیده به نهاد قانون‌گذاری اتحادیه اروپا راه یافتند؟