Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه بخشی از اردوگاه کاله را تخریب می کند

فرانسه بخشی از اردوگاه کاله را تخریب می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تفصیلی بیش از چهار هزار مهاجر و پناهجویی که قصد سفر به بریتانیا را دارند در اردوگاهی در نزدیکی بندر کاله فرانسه که به “جنگل” مشهور است زندگی می

آگهی

گزارش تفصیلی

بیش از چهار هزار مهاجر و پناهجویی که قصد سفر به بریتانیا را دارند در اردوگاهی در نزدیکی بندر کاله فرانسه که به “جنگل” مشهور است زندگی می کنند. دولت فرانسه هفته گذشته اعلام کرده که می خواهد بخشی از این مکان را تخریب کند و از ساکنان این منطقه خواسته تا خانه های چوبى و پلاستيكى خود را تخلیه کنند.

گئورگیا فای، مدیر یک سازمان کمک به پناهجویان گفت: «خواهان ایجاد یک اردوگاه درست و حسابی در این منطقه هستیم، اردوگاهی که مدیریت آن بر عهده یک گروه خدماتی باشد و به وضعیت این افراد برسد. چنین اردوگاهی باید جایگزین شرایط اسفناک فعلی شود. مردم بدون سرپناه و زیر باران و برف زندگی می کنند.»

مقام های محلی كانتينرهای را برای اقامت موقت پناهجویان در نظر گرفتند. این کانتینرها تنها ظرفیت پذیرش هزار و پانصد نفر را دارند، در صورتی که جمعیت ساکن این منطقه بیش از چهار هزار نفر است.

یکی جوان سودانی ضمن انتقاد از مقام های فرانسوی اظهار داشت: «درون کانتینر خوابیدن سخت است. آدمیزاد درون کانتینر نمی خوابد. خودتان شرایط بین یک کانتینر و یک خانه را مقایسه کنید.»

یکی از اهالی شهر حلب سوریه بیان کرد: «برای خوردن و خوابیدن نمی خواهم به بریتانیا بروم. می خواهم در کنار خانواده ام باشم. اگر شرایط سوریه بهتر شود بیشتر مردم به کشورشان باز می گردند. باید برگردیم و کشورمان را بسازیم.»

اين اردوگاه تا کنون چندین بار تخلیه شده، ولی هر بار پناهجویان بیشتری به اینجا آمدند. این پناهجویان و مهاجران فکر می کنند که رویاهایشان در آن سوی آب و در بریتانیا محقق می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرایط غیر انسانی زندگی پناهجویان در «اردوگاه شرم» در شمال فرانسه

آرزوی مهاجران در کاله: رسیدن به بریتانیا به هر قیمتی

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند