Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس پارلمان اروپا: اتحادیه اروپا هرگز در چنین شرایط دشواری قرار نداشته است

رئیس پارلمان اروپا: اتحادیه اروپا هرگز در چنین شرایط دشواری قرار نداشته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در جریان سفر خود به بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، در تلاش است تا نظر مثبت نمایندگان پارلمان اروپا را نسبت به اصلاحات

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در جریان سفر خود به بروکسل، مقر اتحادیه اروپا، در تلاش است تا نظر مثبت نمایندگان پارلمان اروپا را نسبت به اصلاحات پیشنهادی کشورش جلب کند.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا درباره مذاکرات با بریتانیا گفت: «واضح بگویم، اتحادیه اروپا هرگز در چنین شرایط دشواری قرار نداشته است. در هفته جاری با بریتانیا برای رسیدن به یک توافق ضروری مذاکره می کنیم. بریتانیا عضو گروه هفت و دارنده حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل است. ما می خواهیم این کشور در اتحادیه اروپا بماند.» آقای شولتز همچنین تاکید کرد که نمی توان تضمین کرد نمایندگان پارلمان به اصلاحات پیشنهادی رای مثبت دهند.

از سوی دیگر برخی از نمایندگان نگران هستند که این مذاکرات باعث گردد دیگر کشورهای عضو هم دنباله روی بریتانیا شوند. مانفرد وبر، رئیس حزب محافظه کار مردم اروپا اظهار داشت: «مهمترین مسئله برای حزب ما این است که مذاکرات تنها درباره توافق با بریتانیا باشد. نمی خواهیم راهی باز شود تا دیگر کشورها هم تقاضاهای خود را مطرح کنند. تنها درباره توافق با بریتانیا گفتگو می کنیم.»

نایجل فاراژ، نماینده بریتانیایی پارلمان اروپا که خواستار خروج کشورش از اتحادیه است در گفتگو با خبرنگاران بار دیگر از نخست وزیر کشورش انتقاد کرد.

دامون آمبلینگ، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: «هم اکنون همه نگاهها به اجلاس روز پنجشنبه سران اتحادیه دوخته شده است، جایی که رهبران تلاش می کنند تا اختلافها را برطرف کنند. هنوز درباره اصلاحات پیشنهادی دیوید کامرون توافقی حاصل نشده است. دونالد توسک گفت که مذاکرات در مرحله حساسی است و خطر شکست در آن واقعی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حساس‌ترین مسائل در انتخابات ۲۰۲۴ پارلمان اتحادیه اروپا؛ آنچه نمی‌دانیم

انتخابات پارلمان اروپا؛ حزب «مردم اروپا» پیشتاز نظرسنجی‌ یورونیوز؛ جهش راست افراطی و سقوط لیبرال‌ها

تنگ شدن مسیر مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا؛ ۱۵ کشور خواستار برون‌سپاری پرونده‌های پناهندگی شدند