واکنش مثبت بریتانیا به پیشنهادهای دونالد توسک

واکنش مثبت بریتانیا به پیشنهادهای دونالد توسک
نگارش از Mohsen Salehi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، روز سه شنبه، پیشنهادهای خود را برای رسیدن به توافق با بریتانیا ارائه کرد. او روز یکشنبه در لندن مذاکرات فشرده ای با

آگهی

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، روز سه شنبه، پیشنهادهای خود را برای رسیدن به توافق با بریتانیا ارائه کرد. او روز یکشنبه در لندن مذاکرات فشرده ای با دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا داشت و گفتگوها در سطح فنی هم تا امروز ادامه یافت. آقای توسک در توئیتر نوشت: «ماندن با هم یا جدا شدن از یکدیگر، مسئله این است.»

رئیس شورای اروپا برای متقاعد کردن بریتانیا به ماندن در اتحادیه اروپا، تقریبا با اصلاحات پیشنهادی لندن موافقت کرده است. یکی از این اصلاحات مربوط به پرداخت کمک های اجتماعی به مهاجران اروپایی است.

آقای کامرون ضمن استقبال از پیشنهادهای ارائه شد گفت: «از همان ابتدا خواهان تغییرات ملموس در چهار بخش بودیم. پیشنهادهای ارائه شده این تغییرات را در نظر گرفته است. ولی هنوز باید بر روی جزئیات کار کنیم تا خیالمان راحت شود. کار سختی در پیش رو داریم، ولی پیشرفت های خوبی هم داشتیم. حال، گفتگوها در شورای اروپا ادامه خواهد یافت.»

توقف در روند ادغام سیاسی کشورهای اروپایی، دادن قدرت بیشتر به پارلمان کشورها برای رد مصوبات نهادهای اروپایی و به رسمیت شناختن واحد پولی پوند در کنار یورو دیگر خواسته های دولت بریتانیاست. به رسمیت شناخت واحد پولی پوند به بریتانیا امکان تاثیرگذاری بر تصمیمات مقام های منطقه پولی یورو را می دهد.

سران کشورهای اروپایی در نشست دو هفته دیگر خود، پیشنهادهای ارائه شده را بررسی خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش کامرون به طرح شورای اروپا برای ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا

واردات نفت ۸۲ درصد و گاز ۵۱ درصد از روسیه به اتحادیه اروپا کاهش یافت

از طرح مشترک کارشناسان آلمانی و فرانسوی برای اصلاح اتحادیه اروپا و گسترش آن چه می‌دانیم؟