واکنش کامرون به طرح شورای اروپا برای ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا

واکنش کامرون به طرح شورای اروپا برای ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رفراندوم ادامه عضویت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ۲۳ ژوئن برگزار می شود

آگهی

مسئله ادامه عضویت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث شد که دونالد توسک رئیس شورای اروپا طرحی برای متقاعد کردن بریتانیا ارائه کند.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا در واکنشی این طرح را حاوی پیشرفت های واقعی ارزیابی کرده و با اشاره به اینکه این طرح به کار بیشتری نیاز دارد گفت: «من بدنبال یک سیستم کارت قرمز برای پارلمان های ملی هستم که قادر به بلوکه کردن قوانین بروکسل باشند، می گفتند شما نمی توانید آنرا بدست آورید اما الان این خواسته در این طرح گنجانده شده است. می گفتند شما نمی توانید این ایده را پیاده کنید که مهاجرانی که به بریتانیا می آیند چهار سال برای برخورداری از مزایا صبر کنند اما الان این خواسته در این طرح موجود است. پیشرفت ها واقعی است و کار بیشتری هم باید انجام شود.»

دیوید کامرون خواستار اصلاحات در چهار زمینه شامل انعطاف پذیری بیشتر اتحادیه اروپا، رقابت پذیری، حاکمیت ملی و مهاجرت است. با این حال کامرون نسبت به اهمیت بازار اروپا برای بریتانیا واقف است.

او در سخنانی در جمع تجار بریتانیایی گفت: «هدف من این است که بریتانیا بتواند عضو اتحادیه اروپای اصلاح شده باشد. چرا؟ زیرا بریتانیا یک ملت تاجر پیشه است و ما خواهان بازار ۵۰۰ میلیونی اروپا هستیم. یک بازار واحد که یک چهارم اقتصاد جهان را شامل می شود و بریتانیا همواره نیاز دارد که این بازار برویش باز باشد و در آن نقش داشته باشد.»

دیوید کامرون در تلاش است که رهبران کشورهای اروپایی خواسته های او را بپذیرند. بریتانیا همچنین تاریخ برگزاری رفراندوم ادامه عضویت یا ترک اتحادیه اروپا را که قرار بود سال ۲۰۱۷ برگزار شود به ۲۳ ژوئن سال جاری تغییر داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده محافظه‌کار بریتانیایی بخاطر انتساب «اسلامگرایی» به شهردار لندن از حزبش تعلیق شد

رد درخواست تجدید نظر «عروس داعش»؛ دادگاه بریتانیا حکم سلب تابعیت شمیمه بیگم را تایید کرد

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد