پیشنهاد شورای اروپا در مورد توافق با بریتانیا سه شنبه اعلام می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیشنهاد شورای اروپا در مورد توافق با بریتانیا سه شنبه اعلام می شود

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، گفت این شورا روز سه شنبه پیشنهادات برای رسیدن به توافق با بریتانیا را اعلام خواهد کرد.

پیش از این، مذاکرات روز یکشنبه دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا با دونالد توسک درباره اصلاحات مد نظر بریتانیا بدون نتیجه به پایان رسید.

پس از مذاکرات یکشنیه آقای کامرون ضمن مثبت خواندن مذاکرات، پیشرفت های به دست آمده را کافی ندانست.

شیناس مارگاریتیس، سخنگوی کمیسیون اروپا، درباره مذاکرات گفت: «تنها موافقت کمیسیون و شورای اروپا کافی نیست. همه بیست و هشت عضو باید در این روند مشارکت کنند و کمیسیون در جهت تامین منافع همه کار می کند.»

آقای کامرون برای جلب حمایت مقام های اروپایی روز جمعه گذشته در بروکسل با ژان کلود یونکر و مارتین شولتز، روسای کمیسیون و پارلمان اروپا، دیدار کرد.

بریتانیا ماندن خود در اتحادیه اروپا را منوط به انجام اصلاحات در این اتحادیه کرده است. این اصلاحات شامل موارد زیر است: یک، روند ادغام سیاسی کشورهای اروپا متوقف شود. دو، قدرت بیشتری به پارلمان های کشورهای عضو واگذار شود. یعنی اینکه نمایندگان پارلمان قدرت رد قوانین اروپایی را داشته باشند. سه، جدا از یورو، واحد های پولی کشورهای عضو، مانند پوند، به رسمیت شناخته شود و در پایان، مقررات مربوط به کمک های اجتماعی به مهاجران اروپایی اصلاح شود.

دونالد توسک در حساب توییتری خود نوشته که فردا، سه شنبه، حوالی ظهر، پیشنهادات خود برای حصول توافق با بریتانیا را مطرح خواهد کرد.