آزادی در اروپا به قهقرا می رود

آزادی در اروپا به قهقرا می رود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت مجارستان نخستین کشور اتحادیه اروپا بود که برای مواجهه با سیل مهاجر به این کشور، مرزهایش را با سیم خاردار مسدود کرد. ویکتور اوربان، نخست وزیر این

آگهی

دولت مجارستان نخستین کشور اتحادیه اروپا بود که برای مواجهه با سیل مهاجر به این کشور، مرزهایش را با سیم خاردار مسدود کرد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور همچنین قانون اساسی مجارستان را جهت کنترل هرچه بیشتر رسانه ها ترمیم نمود.

حال دولت جدید لهستان هم با تغییر قانون اساسی راه مجارستان را دنبال می کند.
صاحبنظران می گویند تخطی از آزادیهای اروپایی بصورت امری معمول در اتحادیه اروپا در میاید.

ژان کاترمر، گزارشگر نشریه “لیبراسون” می گوید: “واقعا فکر می کنم این یک پیروزی ایدئولوژیک برای ویکتور اوربان ( نخست وزیر مجارستان) است. اینروزها تقریبا همه دنباله روی اقدامات او هستند، حتی چپ گراهای فرانسه و اسلوواکی که موضعشان حتی از اوربان سخت تر است. همه در صدد تنگ کردن نواحی آزادی (تحت لوای) قانون هستند. مرا یاد دهه سی میندازد.”

بدنبال اعتراض رسانه ها، قرار است کمیسیون اروپا هفته آینده موارد تخطی از قوانین آزادی رسانه ها در لهستان را به بحث بگذارد. اما، تصور کلی بر آن است که دولتهای اروپایی به تاسی از یکدیگر و اغلب تحت لوای مبارزه با تروریسم، حفظ قدرت خود را به آزادیهای اجتماعی الویت می دهند. یکی از موارد این تخطی، بازگرداندن کنترلهای مرزی در میان کشورهای عضو شنگن است که دیگر با اعتراض کمیسیون اروپا مواجه نیست.

ژان کاترمر: “لهستان تنها بخشی از روندی است که آنرا تجربه می کنیم. ما شاهد نابودی جدی آزادی در اتحادیه اروپا هستیم که اوربان تنها راه آنرا به ما نشان داد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشای مفاد پیش‌نویس کمیسیون اروپا؛ از جرم انگاری تبلیغ مهاجرت تا دو برابر شدن مجازات زندان قاچاقیان

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا مجوز ممنوعیت استفاده کارمندان زن از حجاب را در بخش دولتی صادر کرد

تبلیغات علیه رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بیلبوردهای مجارستان: «بیایید به ساز این‌ها نرقصیم»